Spotkanie Klubu Historycznego "Grota"

Spotkanie Klubu Historycznego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego "Grota"zaprasza 10 maja o godz. 17.00 na wykład redaktora Adama Sikorskiego.  Spotkanie odbędzie się w bibliotece przy ul. Piłsudskiego 12 (sala 36).

Tym razem, w ramach comiesięcznych spotkań Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota", gościem będzie redaktor Adam Sikorski, który jest dziennikarzem, historykiem oraz poetą. Od czterech lat prowadzi emitowany program o tematyce historycznej "Było, nie minęło" w stacji TVP INFO. W ramach którego poszukuje mogił żołnierskich, wraków samolotów i innych śladów historycznych, śledzi losy „żołnierzy wyklętych”. Jest także reżyserem serii osiemdziesięciu dwudziestokilkuminutowych filmów dokumentalnych z cyklu „Z archiwum IPN”. Rekonstruują one wydarzenia z lat 1939-1956, epizody z dziejów polskiego podziemia niepodległościowego oraz losy wybitnych dowódców i bohaterów walki o niepodległość Polski. Adam Sikorski jest również poetą oraz autorem wielu tekstów piosenek zespołu Budki Suflera.


źródło: MBP w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/4_kultura/kalendarium/logo_grota_na_zas.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96