Rywalizacja przy stołach trwa w najlepsze

Rywalizacja przy stołach trwa w najlepsze
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Jak co tydzień w niedzielę amatorzy tenisa stołowego mogli zgromadzić się w sali treningowej IKTS "Broń" Radom na ulicy Kościuszki, aby stanąć do sportowej rywalizacji w ramach comiesięcznych cyklów "Niedziela z tenisem stołowym".

Spotkania majowe powoli zaczynają nabierać tempa. W drugim turnieju wystartował zupełnie inny skład niż w pierwszym i byli to rzeczywiście sami amatorzy. Jedynym zawodnikiem, który brał udział również w pierwszym turnieju  oprócz młodzieży był Dariusz Chudzik. Dlatego można o nim powiedzieć, że jest obecnie liderem. Zgromadził siedem punktów za trzecie i czwarte miejsca.

Do gry dołączyli już jednak Pietrzyk, Bogdał oraz Kacperczyk. Ten ostatni po bardzo długim czasie, po raz drugi dotarł do finału, gdzie uległ Pietrzykowi (2:3). Nie wiadomo czy po raz kolejny wystartują zawodniczki drugoligowej "Broni", które również w niedzielę o godz. 11.00 grają ostatni, bardzo trudny mecz z liderem II ligi z MLUKS Nadwiślanin BS Mazowsze Płock. Tymczasem Katarzyna Osińska (zdająca obecnie maturę) i Marta Marszałkiewicz zajęły czołowe miejsca w I turnieju majowym. Dlatego też w klasyfikacji  majowej wszystko jest możliwe.

- Zapraszamy na kolejne dwa turnieje majowe i już teraz na cykl czerwcowy, przypominamy, że każdy cykl kończy się wręczeniem nagród dla najwyżej sklasyfikowanych w całym cyklu i dodatkowo losowaniem nagród wśród wszystkich uczestników - informuje Katarzyna Bielak, współorganizator i sędzia turniejów.

Wyniki II majowego turnieju:

Kategoria Open:
1.    Paweł Pietrzyk
2.    Marcin Kacperczyk
3.    Ryszard Bogdał
4.    Dariusz Chudzik

Kategoria do lat 16:
1.    Michał Mendrek
2.    Karolina Krzosek
3.    Budziński Grzegorz
Zawodnicy kategorii do lat 16 startowali również w kategorii Open.


Kolejne zawody z cyklu odbędą się 19 i 26 maja w sali CKU ul. Kościuszki 7 w Radomiu. Losowanie o godz. 16.30.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy