Ruszyła Paraolimpiada. 4 zawodników z radomskiego

Ruszyła Paraolimpiada. 4 zawodników z radomskiego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


fot. Wikipedia

29 sierpnia o godz. 21.30 w Londynie przeprowadzona została ceremonia otwarcia XIV Igrzysk Paraolimpijskich. Zainteresowanie ta imprezą jest ogromne o czym świadczy fakt, że wykupiono prawie wszystkie bilety. Na sportowych arenach Wielkiej Brytanii pojawią się także Polacy, a wśród nich 4 przedstawicieli regionu radomskiego.

W skład radomskiej ekipy wejdzie trójka lekkoatletów: Alicja Fiodorow (biega na 100 i 200 metrów), Marcin Awiżeń (bieg na 1500 metrów) i Mariusz Sobczak, który będzie skakał w dal. Natomiast w podnoszeniu ciężarów region radomski reprezentować będzie Justyna Kozdryk.

W Igrzyskach weźmie w udział 4200 sportowców z 166 krajów, którzy powalczą o medale w 20 dyscyplinach. Warto zaznaczyć, że na Paraolimpiadzie zobaczymy sportowców, którzy startowali na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Należą do nich m.in. biegacz z RPA Oscar Pistorius oraz polska tenisistka stołowa Natalia Partyka. 

Rekordowo zapowiada się też sprzedaż biletów na tą wielką imprezę. Jak do tej pory sprzedano ponad 2 miliony wejściówek. Eksperci przewidują, że po raz pierwszy w historii może dojść do sytuacji, w której zostanie sprzedany komplet  biletów na Igrzyska Paraolimpijskie. Impreza cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a klimat dla Igrzysk jest na wyspach bardzo dobry. Nie zapominajmy, że ruch paraolimpijski narodził się w Wielkiej Brytanii właśnie, a konkretnie w miasteczku Stoke Mandeville.
J P

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_sport/inne/londyn.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96