PÓŁFINAŁ PLFA II NIE DLA GREEN DUCKS

Nie tak wyobrażali sobie wyjazd do Wyszkowa zawodnicy GreenDucks Radom. Podopieczni Luka Zetazate po pierwszej części rozgrywek zajęli ósme miejsce wśród wszystkich drużyn PLFA II, co zagwarantowało im walkę w rundzie play-off. W ćwierćfinale sezonu Kaczory musiały zmierzyć się z najlepszą drużyną obecnego sezonu - Rhinos Wyszków, który dwukrotnie w fazie grupowej pokonały nasz zespół.

Ćwierćfinałowe spotkanie zaczęło się jednak idealnie dla radomskiego zespołu! Szybkie zdobyte przyłożenie oraz podwyższenie dało Kaczorom prowadzenie 7:0. W pierwszej kwarcie meczu, jednak nasz zespół nie dołożył już punktów, a stracił ich czternaście i musiał gonić wynik. Druga kwarta zakończyła się wynikiem 7:6 dla gospodarzy i do przerwy mieliśmy wynik 21:13 dla Rhinos Wyszków.

Drugą część meczu dalej dawała nadzieję, że GreenDucks odrobią straty. Bardzo dobrze w ataku radzili sobie liderzy, Michał Podkowa oraz Mateusz Poneta. Skutecznymi biegami popisywał się również Rafał Frąk, jednak w tym meczu nie miał zmiennika, który chociaż na moment dałby odetchnąć running backowi drużyny GreenDucks.

Mimo dobrej gry w obronie radomskiego teamu, akcje ofensywne były skutecznie zatrzymywane przez Nosorożców. Dodatkowo Rhinos w trzeciej kwarcie nie stracili żadnych punktów, zdobywając ich aż czternaście. W czwartej, ostatniej odsłonie GreenDucks poderwali się do walki, jednak zabrakło czasu. Radomianie zdobyli w w ostatnich minutach meczu dwanaście punktów, ale przewaga gospodarzy została utrzymana i Rhinos Wyszków wygrali całą batalię 35:25.

GreenDucks Radom ponownie odpali zatem w ćwierćfinale PLFA II. Przed dwoma laty w roli beniaminka przegrali Seahawks Sopot, zaś przed rokiem lepsi okazali się Dragons Zielona Góra. Sezon dla radomskich Kaczorów dobiegł zatem końca.

Ćwierćfinał PLFA II: Rhinos Wyszków - GreenDucks Radom 35:25 (14:7, 7:6, 14:0, 0:12)
Awans do półfinału PLFA II: Rhinos Wyszków