Pływackie mistrzostwa Radomia już za nami!

Pływackie mistrzostwa Radomia już za nami!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Były to już II pływackie mistrzostwa Radomia. Gospodarze liczyli na nowy rekord Polski na dystansie 4x100 metrów stylem zmiennym, który miała ustanowić sztafeta Wodnika w składzie: Paulina Nogaj, Aleksandra Przybysławska, Magdalena Sońta i Adrianna Mendyk. Pływaczki spisały się doskonale, ale własnego rekordu Polski nie zdołały pobić.   

Oprócz Wodnika w zawodach startowali też pływacy Perły i Victorii Radom. W sumie na basenei w Radomiu wystartowało 30 zawodniczek i zawodników z ponad 20 klubów. 

Jeden z faworytów imprezy - Jakub Fedorowicz, ponownie pokazał klasę. Radomianin był najlepszy na dystansie 50 metrów stylem motylkowym. Wygrał także w klasyku na 100 metrów. Na "setkę" w stylu dowolny triumfował Krzysztof Głogowski. Natomiast Piotr Kozera wygrał na 100 metrów grzbietem oraz na 50 metrów stylem motylkowym.

Jeśli chodzi o młodszych reprezentantów Radomia to dobrze zaprezentowali się pływacy Victorii. Wśród 11-latków wygrał Kacper Karnik na 50 metrów stylem motylkowym oraz 100 metrów stylem wolnym. Natomiast Eryk Karnik wygrał na 100 metrów stylem wolnym. 

J P,

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy