Pięciobój Precyzyjny odbył się po raz czwarty

Pięciobój Precyzyjny odbył się po raz czwarty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W niedzielę (15 czerwca) mieszkańcy Radomia w trzyosobowych zespołach rywalizowali w konkurencjach Pięcioboju Precyzyjnego.

Była to już czwarta edycja tej imprezy, ale po raz pierwszy odbyła się ona w samym centrum miasta, w Parku Kościuszki. Przez trzy poprzednie lata uczestnicy rywalizowali w Parku Leśniczówka. - Myślę, że to naprawdę bardzo dobra lokalizacja dla takiej imprezy. Miejsce idealne do tego, aby rozgrywać kilka konkurencji. Można pomyśleć także o innych dyscyplinach. Park Kościuszki to centrum miasta, chcielibyśmy, żeby mieszkańcy Radomia licznie je odwiedzali - powiedział Rafał Czajkowski, sekretarz miasta Radomia.

Pięciobój Precyzyjny to zawody prowadzone w formie pikniku rodzinnego, popularyzującego sport oraz rywalizację w duchu fair play. Radomianie stworzyli trzyosobowe zespoły, które walczyły w takich konkurencjach jak strzelectwo, łucznictwo, minigolf, bule i darts. Dla najlepszych przygotowano nagrody. W czwartej edycji Pięcioboju Precyzyjnego na starcie stanęło ponad sześćdziesiąt drużyn. - Pogoda średnio nam dopisała, stąd liczba uczestników była mniejsza niż rok temu, ale z kolei większa niż dwa czy trzy lata temu, także jesteśmy zadowoleni - mówił Bartłomiej Kłusek, organizator zawodów.

Zobacz galerię zdjęć

Najlepszy okazał się zespół w składzie Krzysztof Gregorczyk, Krzysztof Gibała i Patryk Świniarski. Drugie miejsce zajęli Roman Flon, Orfeusz Snopczyński i Agnieszka Rygniecka. Na najniższym stopniu podium stanęli Ireneusz Dziedzic, Ewa Czerwińska oraz Artur Standowicz.

- Cieszymy się, że to już czwarta edycja Pięcioboju Precyzyjnego, że to impreza, która wpisuje się w kalendarz radomian, którzy przyzwyczaili się do niej. Pogoda w tym roku niestety nie dopisała, więc uczestników było nieco mniej. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach, oby już przy lepszej pogodzie, będzie więcej uczestników - dodał Rafał Czajkowski.

Na mieszkańców miasta, którzy pojawili się na miejscu zawodów, a nie brali w nich udziału także czekały atrakcje. Było specjalnie przygotowane boisko piłkarskie, strefa futbolu stołowego. W tym roku, Pięciobój Precyzyjny nawiązywał do rozpoczętych niedawno w Brazylii Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Z tej okazji organizatorzy przygotowali pokaz freestyle'u piłkarskiego i gorącej samby. - Staraliśmy się nawiązać do mistrzostw w Brazylii, było sporo akcentów odnoszących się do Mundialu - zaznaczył Bartłomiej Kłusek.

Podobnie jak przed rokiem, odbył się też konkurs precyzji, w którym udział wzięły trzy radomskie ligowe zespoły - Cerrad Czarni, Rosa oraz LUKS Sportowa Czwórka. - W tamtym roku radomianom ten pomysł się spodobał i tym razem postanowiliśmy powielić tę ideę - stwierdził Kłusek. Najlepsi okazali się siatkarze, na drugim miejscu uplasowali się koszykarze, natomiast piłkarki zajęły trzecią lokatę.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. M.S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy