Ogłoszono przetarg na budowę kortów na Borkach

Ogłoszono przetarg na budowę kortów na Borkach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

- W Radomiu bardzo liczne i prężnie działające środowisko tenisowe. Nasi młodzi zawodnicy odnoszą sukcesy na arenach krajowych i międzynarodowych. Chcemy stworzyć dla nich odpowiednie warunki do rozwoju. Jednocześnie korty będą służyły wszystkim, którzy grają w  tenisa amatorsko - mówi prezydent Radosław Witkowski. Podkreśla jednocześnie, że nowy obiekt będzie znacznie nowocześniejszy od tego, który funkcjonuje przy ulicy Struga i który będzie rozbierany w związku z planowaną budową hali widowiskowo-sportowej oraz stadionu piłkarskiego.

Zgodnie z opracowanym już programem funkcjonalno-użytkowym, przy ulicy Bulwarowej powstanie 8 pełnowymiarowych kortów, w tym kort centralny z trybuną wkomponowaną w budynek socjalny i trzy, które będą mogły być przykryte halą balonową. To umożliwi korzystanie z nich także w sezonie zimowym. W planie jest również budowa jednego półkortu ze ścianką treningową. Łączna powierzchnia wszystkich kortów wyniesie ponad 6,5 tysiąca metrów kwadratowych.

Obok kortów stanie budynek socjalny, w którym znajdą się m.in.: recepcja, szatnie, sanitariaty, magazyn sprzętu, pokoje dla sędziów i trenerów oraz sala konferencyjna i kawiarnia. Na tarasie zostaną natomiast ustawione trybuny dla ponad stu osób. Cały kompleks będzie oświetlony, by móc z niego korzystać nawet do godzin wieczornych. Zadaniem zwycięzcy przetargu będzie także wybudowanie drogi dojazdowej i parkingu. – Tę ważną dla miasta inwestycję sfinansuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a my będziemy się starali pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz z Urzędu Marszałkowskiego – dodaje prezydent Radosław Witkowski.

Na oferty od firm zainteresowanych zaprojektowaniem i budową kortów MOSiR czeka do 19 sierpnia. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na wykonanie prac do 30 czerwca 2016 roku.

UM Radom / fot. UM Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy