Michał Podkowa: Stać nas było na więcej

Michał Podkowa: Stać nas było na więcej
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Adam Kurasiewicz (Sport.Cozadzien.pl): Michał za Wami runda zasadnicza w tym sezonie PLFA II. Jak ocenisz tę część sezonu?

Michał Podkowa (skrzydłowy, GreenDucks Radom): Były w tym sezonie wzloty i upadki, czy spotkania lżejsze, a także te cięższe, jak potyczki z drużyną Rhinos Wyszków. Mogliśmy z siebie dać zdecydowanie więcej. Oczywiście plan na pewno nigdy nie zostanie zrealizowany w stu procentach, ale awansowaliśmy do kolejnej rundy rozgrywek i to co było już minęło i czas rozpocząć treningi do starcia w play-off.

Cztery zwycięstwa i dwie porażki w grupie. Stać Was było na więcej?

- Na pewno było nas stać na więcej. Tak jak wspomniałem wcześniej, gdybyśmy dali z siebie jeszcze więcej, na pewno końcowy wynik w grupie mógłby być lepszy.

A czego zabrakło w starciu z Nosorożcami w grupie, z którymi właśnie ponieśliście dwie porażki?

- Czego zabrakło? Zdecydowanie dyscypliny. Popełnialiśmy ogromną liczbę własnych błędów. Nie byliśmy spójni oraz jednością. Z perspektywy czasu widzi się te błędy i można teraz tylko gdybać, ale wszystko dzieje się w dużych emocjach oraz walce na boisku.

Za dużo czasem było nerwów w Waszym wykonaniu. To dostrzegali również kibice na trybunach. Skąd to wynika?

- Może wynika to ze zbyt lekkiego przyłożenia do treningów, a co się z tym wiąże, za mało cięższej pracy na treningach. Wiadomo, że Wyszków jest wymagającym przeciwnikiem i trzeba w meczach z tym rywalem zagrać na maksimum swoich umiejętności.

Po raz trzeci w swojej historii klubu zagracie w play-off PLFA II. Do trzech razy sztuka by awansować o jeden szczebel rozgrywek wyżej?

- Nowa runda, nowy rozdział. Trzeba teraz się maksymalnie przyłożyć do treningów. Wiemy, że ponownie zagramy z drużyną z Wyszkowa i czekać nas będzie kolejne twarde spotkanie. W tym sezonie kibice już dwukrotnie przekonali się, że pojedynki między nami a Rhinos są zacięte. Wyszków wygrał z nami już dwa razy w tym sezonie, ale teraz to nie ma znaczenia. Liczy się tylko najbliższe spotkanie, które zdecyduje kto awansuje do półfinału rozgrywek. Więcej dyscypliny, jedności i damy radę.

Ty w tej rundzie dałeś z siebie wszystko. W szczególności ostatnie mecze z Wyszkowem oraz Sharks B pokazały że wyrastasz na lidera swojego zespołu w ataku. Czujesz, że czasem musisz wziąć odpowiedzialność gry na swoje barki?

- Liderem się zdecydowanie nie czuję. Jest to sport drużynowy i każdy musi wykonać swoją pracę podczas meczu, by cała drużyna odniosła końcowy sukces. Nie ma tu miejsca na indywidualności. Jesteśmy wszyscy razem na boisku

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy