Medale pilotów Aeroklubu Radomskiego na mistrzostwach Polski

W zakończonych w Toruniu 47 Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced reprezentanci Aeroklubu Radomskiego zaprezentowali się bardzo dobrze i przywieźli cztery medale - trzy srebrne oraz jeden brązowy.

Reprezentanci Aeroklubu Radomskiego zajmowali w tych zawodach wysokie lokaty. W klasyfikacji łącznej Robert Kowalik zajął drugie miejsce i zdobył srebrny medal. Bartłomiej Pyzik uplasował się na szóstej pozycji, natomiast na ósmej absolutny debiutant na zawodach tej rangi - Maciej Smólski.

W klasyfikacji zespołowej, piloci Aeroklubu Radomskiego zdobyli srebrny medal ustępując zespołowi z Zielonej Góry, a pokonując pilotów z Poznania.

Wyniki łączne:
1. Łukasz Świderski - Aeroklub Podhalański - 7654,90 pkt
2. Robert Kowalik - Aeroklub Radomski - 7304,26 pkt
3. Piotr Szczepański - Aeroklu Ziemi Lubuskiej - 7296,41 pkt

Wyniki zespołowe:
1. Aeroklub Ziemi Lubuskiej - 21598,99 pkt (Piotr Szczepański, Adrian Szuman, Rafał Przybylak)
2. Aeroklub Radomski - 21342,42 pkt (Robert Kowalik, Bartłomiej Pyzik, Maciej Smólski)
3. Aeroklub Poznański - 18810,85 pkt (Wojciech Grzechowiak, Agata Nykaza, Łukasz Czapiela)

W poszczególnych konkurencjach w których również są przyznawane medale miejsca pilotów Aeroklubu Radomskiego to:
w programie znanym: 2 - Bartłomiej Pyzik, 4 - Robert Kowalik, 9 - Maciej Smólski
w programie dowolnym: 3 - Robert Kowalik, 4 - Bartłomiej Pyzik, 9 - Maciej Smólski
w programie nieznanym: 5 - Robert Kowalik, 7 - Maciej Smólski, 9 - Bartłomiej Pyzik

Łącznie w rozegranych Mistrzostwach piloci Aeroklubu Radomskiego zdobyli 3 medale srebrne (Bartłomiej Pyzik - program znany oraz Robert Kowalik i Aeroklub Radomski w klasyfikacji łącznej) oraz jeden medal brązowy (Robert Kowalik w programie dowolnym).