Małysz, Dudek i Kosecki w Radomiu!

Małysz, Dudek i Kosecki w Radomiu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W dniach 7-8 września w Radomiu pojawią się takie piłkarskie sławy jak Jerzy Dudek, Jan Urban czy Roman Kosecki. Wszystko to za sprawą II Międzynarodowego Turnieju JP2 Cup. Nie zabraknie gwiazd, aktorów i zawodników innych dyscyplin sportowych takich jak Adam Małysz, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk czy Michał Milowicz.

Miejsce rozgrywania turnieju, czyli stadion im. Marszałka Piłsudskiego w Radomiu zostało wybrane m.in. ze względu na świetną bazę czy nowy obiekt, który spełnia oczekiwania organizatorów. - Sam pomysł organizacji tego turnieju w naszym mieście bardzo spodobał się prezydentowi Radomia Andrzejowi Kosztowniakowi. Sama idea turnieju związana jest ze zbliżającą się kanonizacją Jana Pawła II - mówi Wojciech Ścibor, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu. W związku z tym w niedzielę (8 września) o godz. 10:00 w kościele OO. Bernardynów odbędzie się msza święta. Po niej goście złożą kwiaty pod pomnikami  Jana Pawła II oraz Lecha i Marii Kaczyńskich.

Jeśli chodzi o część sportową, to organizatorzy przygotowali dla kibiców wiele atrakcji, a do Radomia przyjadą takie piłkarskie gwiazdy polskiej piłki nożnej jak Jerzy Dudek, Roman Kosecki czy Jan Urban. Organizatorzy czekają na potwierdzenie znanych zawodników z kadry Brazylii. Przyjedzie także reprezentacja Łotwy, złożona z zawodników, którzy rozegrali w kadrze ponad sto spotkań i byli niegdyś trzonem tej reprezentacji.

W turnieju wystąpi także drużyna polskich gwiazd składająca się z aktorów, ludzi filmu, sportowców innych dyscyplin czy polityków. Zagrają w niej m.in. Adam Małysz, Krzysztof "Diablo" Włodarczyk czy Michał Milowicz. Będzie to więc na pewno spora gratka dla kibiców i okazja do zobaczenia na żywo świetnych niegdyś zawodników, a także polskich gwiazd!

Wstęp na turniej będzie biletowany, cena wejściówek nie została jeszcze ustalona. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent FIFA Joseph Blatter, a także Prezydent Miasta Radomia Andrzej Kosztowniak i metropolita krakowski Stanisław Dziwisz.

Terminarz:
Sobota 7 września:
15.00 Polska - Łotwa
17.30 Kadra Gwiazd - Brazylia

Niedziela, 8 września:
10.00 Msza święta w intencji kanonizacji Jana Pawła II
13.00 Mecz o 3 miejsce (grają przegrani z soboty)
15.00 Finał

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/2_sport/pilka_nozna/jp2cup_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96