Małgorzata Pietrzyk trzecia w łuczniczym Memoriale Sawickiego

Wśród wielu zawodników, którzy przyjechali do Radomia tradycyjnie znaleźli się jedni z najlepszych w kraju, a rywalizować im przyszło w świetnych warunkach atmosferycznych.

Z powodów losowych, tuż przed zawodami z udziału zrezygnować musiały czołowe radomskie zawodniczki - Anny Łęcka-Dobrowolska oraz zwyciężczyni zawodów z ubiegłego roku, Małgorzata Sobieraj. Zabrakło także Rafała Dobrowolskiego (prywatnie męża Anny Łęckiej-Dobrowolskiej) reprezentującego barwy Stelli Kielce, który był najlepszy w kategorii seniorów w Memoriale Michała Sawickiego w poprzedniej edycji Memoriału.

Zobacz galerię zdjęć

Spośród radomskich zawodników najlepiej spisała się Małgorzata Pietrzyk, która po kwalifikacjach z wynikiem 544 pkt (260, 284) zajmowała czwarte miejsce. Wysoka lokata pozwoliła jej na bezpośredni awans do ćwierćfinału, w którym okazała się lepsza od Antoniny Sułowskiej z Marymontu Warszawa. W półfinale po pojedynku zakończonym wynikiem 6:2 uległa Annie Paczuskiej (Drukarz Warszawa). W pojedynku o brązowy medal, spotkała się również z zawodniczką warszawskiego klubu, Jagienką Król, którą pokonała w stosunku 6:2 i zdobyła brązowy medal. - Warto dodać, że to już kolejny rok z rzędu, w którym Małgosia jest na podium w radomskim memoriale Michała Sawickiego - mówi Anetta Mąkosa, prezes PTG Sokół Radom.

Wśród seniorek wystartowała również Joanna Gorczyca, która po kwalifikacjach, z wynikiem 502 pkt (245, 257) zajmowała dziewiąte miejsce i na tej samej pozycji zakończyła zawody po rundkach.

W zawodach wystartowało czterech seniorów z Sokoła Radom. Najlepiej spisał się Jacek Kwaczyński, który w kwalifikacjach uzyskał wysoki wynik - 626 pkt (305, 321) i do zmagań finałowych przystępował z drugiej pozycji, dzięki czemu miał wolne przejście w 1/16 finału. W 1/8 pokonał 6:4 Wiktora Wardeckiego z Marymontu Warszawa, a w ćwierćfinale uległ późniejszemu brązowemu medaliście, Sebastianowi Pędzikowi ze Stelii Kielce.

Kamil Kośla kwalifikacji nie zaczął najlepiej, jednak z czasem zaczynał trafiać celniej i zdobył 560 pkt (268, 292) w kwalifikacjach, zajmując 16 miejsce. W 1/16 finału pokonał 6:2 Pawła Rutkowskiego z Drukarza. W kolejnej rundzie postraszył lidera kwalifikacji, Roberta Marcinkiewicza, trenera i zawodnika Rokisu Radzymin, z którym przegrał po wyrównanym pojedynku zakończonym wynikiem i zakończył zawody na 11 pozycji.

Dobry wynik w kwalifikacjach osiągnął Robert Konafel, zdobywając 581 pkt (280, 301), dzięki czemu uplasował się na 11 miejscu. W 1/16 finału pokonał Przemysława Kucharczyka, a potem przegrał z Romanem Pękalskim (Marymont), kończąc udział w zawodach na 16 pozycji. Jacek Czech w kwalifikacjach uzbierał 529 pkt (264, 265) i zajął 19 miejsce. Po rundkach natomiast znalazł się na 21 miejscu.

W zawodach wzięło udział 63 łuczniczek i łuczników z województwa mazowieckiego, świętokrzyskiego, łódzkiego oraz lubelskiego. Wśród nich - 22 seniorów, 10 seniorek, 9 juniorów, 5 juniorek, 10 juniorów młodszych, 4 juniorki młodsze i 3 łuczników blokowych.