Kozdryk jedzie do Londynu!

Kozdryk jedzie do Londynu!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

W miniony weekend (24-25 marca) nasza zawodniczka zdobyła mistrzostwo Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, była też najlepsza w kategorii Open (156 punktów). Zawody odbyły się w Warszawie.

Justyna Kozdryk zdobyła tytuł, wyciskając 115 kg - startowała w kategorii 47 kg. Przed Mistrzostwami Polski, startowała na zawodach w Dubaju, które miały dać jej nominację olimpijską do Londynu. Niestety zajęła tam dopiero 4 miejsce. Mimo to i tak wystąpi w Londynie. Złożyły się na to jej wszystkie wcześniejsze dokonania sportowe.


- Jesteśmy bardzo zadowoleni, informację potwierdził sam trener kadry narodowej. Justyna w Londynie wystartuje jako jedyna kobieta w tej dyscyplinie wraz z 5 innymi zawodnikami - mówi trener Justyny Kozdryk Mirosław Malec.

Na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc, startował też kolega klubowy Justyny Sebastian Wiśniewski, który w kategorii 59 kg zajął dobre 7 miejsce, wyciskając 117 kg.

Jak zapowiada szkoleniowiec Justyny Kozdryk: - Londyn 2012 to w tej chwili najważniejsza impreza, do której zawodniczka się przygotowuje.

Dodajmy, że próbą generalną przed Igrzyskami Paraolimpijskimi będą dla Justyny Mistrzostwa Świata w Pilźnie.

J P

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy