Kolejny świetny występ najmłodszych zawodników RKT Return

W Warszawie odbył się drugi turniej z cyklu "Legia Tenis 10 Cup". Wystartowało w nim trzech reprezentantów RKT Return i ponownie z bardzo dużymi sukcesami.

W kategorii pomarańczowej do lat 9 drugie miejsce zdobyła Karolina Gołda, która pokonała trzy przeciwniczki i dopiero w finale uległa Neli Witkowskiej. W kategorii  czerwonej do lat 8 Hubert Plenkiewicz zanotował kolejny bardzo dobry występ, wygrał cztery spotkania a w meczu finałowym miał piłkę meczową. - Niestety zabrakło trochę szczęścia do pełnego sukcesu, ale i tak drugie miejsce jest bardzo dużym osiągnięciem sześcioletniego radomianina - mówi Jan Błaszczyk, dyrektor RKT Return Radom.

Pierwszy w życiu turniej wygrała Wiktoria Chmielewska i to od razu w dwóch kategoriach. - W kategorii niebieskiej do lat 7 startowała razem z chłopcami. Po wygraniu swojej grupy i meczu półfinałowego, w finale pokonała zdecydowanie Filipa Kiryło, któremu dość wyraźnie uległa w poprzednim turnieju. Również znakomicie poszło jej w kategorii czerwonej do lat 8, gdzie wygrała wszystkie sześć spotkań, ale najbardziej cenne jest zwycięstwo nad Alą Koczocik, z którą w poprzednim tygodniu przegrała w finale (2/10) - dodaje Jan Błaszczyk. Trenerem zawodników jest Katarzyna Chmielewska.

Za dwa tygodnie w Radomiu odbędzie się tradycyjny turniej Tenis 10 w czterech kategoriach wiekowych do lat 7,8,9 i 10 o Puchar Prezydenta Miasta Radomia, w którym wystąpią wszyscy najmłodsi zawodnicy RKT Return.