Kazanów na czele Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego

Kazanów na czele Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Nie przyszło mu to jednak łatwo. Najpierw Kazanów musiał namęczyć się z dziewczętami z SUPER Extra Team wygrywając ostatecznie 6 : 2. W tym starciu dwóch porażek doznał Ryszard Głód przegrywając najpierw z Martą Marszałkiewicz 0 : 3, a następnie z   Katarzyną Bielak 2 : 3. W ostatnim swoim występie ULKS Kazanów I  pokonał AZS Radom 6 : 4. Decydujący punkt zdobył debel Emil Kalbarczyk i Michał Gos pokonując Wiesława Mroza i Dariusza Antonkiewicza 3 : 0. Już od 2 tygodni akademicy dołują w tabeli. Ostatecznie po rundzie zasadniczej zajęli  6 miejsce.

Pasjonujące mecze o wejście do play-offów, stoczyli obrońcy tytułu - zawodnicy AMATORA Skarżysko - Kamienna. Najpierw w zaległym meczu, uporali się z FORRESTEM 2012 wygrywając 6 : 3 a następnie w 12 kolejce rozgromili walczącą jeszcze o awans drużynę WETERANÓW 6 : 0. W najciekawszych grach Krzysztof Duda pokonał Andrzeja Łabądzia 3 : 2 natomiast Mirosław Drabik niespodziewanie pokonał Sławomira Farynę także  3 : 2. AMATOR w ostatnim meczu grał z ULKS Kazanów II. Spotkanie zakończyło się sprawiedliwym remisem 5 : 5. Rezultat ten sprawił, że o kolejności drużyn z miejsc 5 - 8 przesądziła  tabela spotkań między zainteresowanymi drużynami. Tutaj najlepiej wypadła drużyna: AMATOR Skarżysko , która z najlepszym bilansem dużych i małych punktów zajęła 5 miejsce.

Ostatniego dnia zmagań, walczyły drużyny z końca tabali.  Debiutujący w rozgrywkach zespół KS Mogielanka przegrał ostatnie dwa mecze najpierw z ULKS - em, a  następnie z SUPER EXTRA TEAM  4 : 6. Gimnazjaliści prowadzeni przez nauczyciela W-F Janusza Dudzińskiego mimo zajęcia przedostatniej 13 pozycji zaprezentowali się w niektórych spotkaniach bardzo korzystnie i w następnym sezonie powinni być już groźnym zespołem.

W klasyfikacji na najlepszego zawodnika ligi bez zmian. Nadal prowadzi Emil Kalbarczyk z ULKS Kazanów I, wyprzedzając Jana Molędę z SULTEX-u oraz Adama Trelę z OLD-BOYS Lipsko.

Ćwierćfinały  odbędą się 7 grudnia 2012 r.(piątek) o godz. 18.00 tradycyjnie w PSP Nr 4 w Radomiu ul. Wyścigowa 49. Kibiców serdecznie zapraszamy!

Wyniki spotań :   ULKS Kazanów    -   SUPER EXTRA TEAM    6 : 2    (punkty zdobyli: Michał Gos 3, Emil Kalbaczyk 3, -  Katarzyna Bielak 1, Monika Nogaj 1,)
  ULKS Kazanów I   -   AZS Radom   6 - 4    (punkty zdobyli: Emil Kalbarczyk 3, Michał Gos 2, debel E. Kalbarczyk - M. Gos 1,  -  Dariusz Antonkiewicz 2, Wiesław Mróz 1, Krzysztof Witerski 1,)  
AMATOR Skarżysko   -   WETERANI    6 : 0    (punkty zdobyli: Ryszard Bogdał 2, Mirosław Drabik 2, Krzysztof Duda 2,)  
AMATOR Skarżysko   -   ULKS Kazanów II     5 : 5    (punkty zdobyli: Ryszard Bogdał 2, Mirosław Drabik 2, Krzysztof Duda 1,  -  Robert Król 2, Bogusław Kmuk 2, debel Mateusz Król - Bogusław Kmuk 1,).  
SUPER EXTRA TEAM   -   KS Mogielanka    6 : 4     (punkty zdobyli: Katarzyna Bielak 3, Monika Nogaj 2, debel K. Bielak - M. Nogaj 1,  -  Tomasz Dąbrowski 2, Paweł Gawryła 1, Bartłomiej Kwietniewski 1,)  

Pary ćwierćfinałowe :                 
ULKS Kazanów I       -     ROCKETS                 
SULTEX Radom        -      MEGAWAT Kozienice                 
STS Szydłowiec       -      AZS Radom                 
OLD - BOYS Lipsko   -      AMATOR Skarżysko-Kamienna  


TABELA po rundzie zasadniczej: 

Lp.         Nazwa drużyny                              Ilość             Duże            Małe
                                                             spotkań          punkty         punkty
 
1.    ULKS Kazanów I                                   13                26 - 0         76 - 27
2.    SULTEX Radom                                     13               24 - 2          76 - 20
3.    STS Szydłowiec                                    13               21 - 5          71 - 32
4.    OLD - BOYS Lipsko                                13               20 - 6          69 - 27
5.    AMATOR Skarżysko-Kamienna                  13               15 - 11        55 - 47
6.    AZS Radom                                          13               15 - 11        57 - 39
7.    MEGAWAT Kozienice                              13               15 - 11        57 - 50
8.    ROCKETS                                             13               15 - 11        62 - 44
9.    WETERANI                                           13                8 - 18         36 - 62
10.  SUPER EXTRA TEAM                               13                7 - 19         39 - 70
11.  FORREST 2912                                      13                7 - 19         36 - 67
12.  ULKS Kazanów II                                    13               6 - 20         31 - 67
13.  KS Mogielanka                                       13               2 - 24          15 - 76
14.  SPEDYKO                                             13               1 - 25          20 - 77

J P,

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy