Jan Molęda najlepszy w Wąchocku

Radomscy tenisiści stołowi okazale wypadli w rozegranym w minioną niedzielę otwartym turnieju O Puchar Burmistrza Wąchocka. W obu kategoriach - weteranów i OPEN zwyciężył Jan Molęda.

Radomianie przyjechali do Wąchocka w licznej grupie i obsadzili dwie kategorie - weteranów i OPEN. Obie wygrał wspomniany Jan Molęda. - W sumie rozegrał on 18 gier, wszystkie wygrywając. W kategorii weteranów najpierw w grupie pokonał sześciu rywali, a w wazie pucharowej Adama Trelę (Lipsko) 3:0, by w wielkim finale pokonać innego radomianina Artura Moroza 3:0 - informuje Krzysztof Witerski, sędzia główny radomskiego cyklu Grand Prix w tenisie stołowym. Również inni radomianie spisali się dobrze. Paweł Ratyński i Krzysztof Witerski ukończyli zawody na miejscach 9-10. W kategorii weteranów startowało 37 zawodników.

Kategoria OPEN miała jeszcze liczniejszą obsadę - na starcie stanęło 60 tenisistów stołowych. - Tutaj także klasę pokazał Jan Molęda zwyciężając wszystkich swoich rywali, najpierw w grupie eliminacyjnej a potem w fazie pucharowej. W najciekawszych pojedynkach wygrał z Maciejem Stochmalem (Polonia Białogon Kielce) 3:0, a w finale ograł Daniela Cioska (Skarżysko-Kamienna) 3:1 - mówi Krzysztof Witerski. Inni radomianie też uplasowali się wysoko. W meczu o trzecie miejsce Maciej Stochmal pokonał Michała Gosa 3:1. Kamil Samulak był 7, a Artur Moroz i Paweł Ratyński zajęli miejsca 11-12.