IV LO najlepsze w szachowych mistrzostwach Radomia

IV LO najlepsze w szachowych mistrzostwach Radomia
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
W ubiegły piątek (10 października) odbyły się Mistrzostwa Radomia szkół ponadgimnazjalnych w szachach. Najlepsze okazało się IV LO im. Tytusa Chałubińskiego.

W zawodach wyłoniony został indywidualny i drużynowy mistrz Radomia szkół ponadgimnazjalnych. Wygrała drużyna IV LO. Na drugim miejscu uplasowało się II LO im. Marii Konopnickiej, a na trzecim stopniu podium stanęła ekipa z Zespołu Szkół Samochodowych.

Rywalizowano w pięcioosobowych drużynach (składy mieszane). Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 10 minut dla zawodnika. Do klasyfikacji drużynowej zaliczane były wyniki wszystkich zawodników z danej szkoły.

W klasyfikacji indywidualnej najlepsza okazała się Agnieszka Kądziela, druga była Milena Barszcz, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Czyż.

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Organizatorem zawodów był Urząd Miasta Radomia we współpracy z Zespołem Szkół Samochodowych w Radomiu oraz Parlamentem Młodzieży Miasta Radomia.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl) / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy