I Mistrzostwa Europy i Afryki w wakeboardingu i wakeskatingu

I Mistrzostwa Europy i Afryki w wakeboardingu i wakeskatingu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Od 14 - 18 sierpnia nad Zalewem Domaniowskim ponad 140 najlepszych zawodników z 16 krajów rywalizować będzie  podczas Mistrzostw Europy i Afryki w wakeboardingu i wakeskatingu. Zapowiada się mnóstwo sportowych emocji w wykonaniu najlepszych zawodników.

KLIP PROMUJĄCY IMPREZĘ - zobacz TUTAJ

Swoją obecność na mistrzostwach Europy i Afryki potwierdziło już 16 drużyn narodowych. Najliczniejszą federacją są broniący drużynowego Mistrzostwa Europy z Kijowa, zawodnicy z Wielkiej Brytanii. Wśród rywalizujących o najwyższe europejskie laury znaleźli się również Włosi, Hiszpanie, Rosjanie, Niemcy, Ukraińcy, Belgowie, Szwedzi, Francuzi, Szwajcarzy, Austriacy, Ukraińcy, Egipcjanie oraz ci, którzy do Polski przelecą z drugiego krańca świata- reprezentanci Republiki Południowej Afryki. Wśród potwierdzonych zawodników znalazł się obrońca tytułu sprzed roku w kategorii Open Men, Włoch Massimiliano Piffaretti.

Organizatorem zawodów w wakeboardingu i wakeskatingu jest International Waterski & Wakeboard Federation (IWWF) wraz z Polskim Związkiem Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego oraz Radomskim Stowarzyszeniem Sportów Wodnych (RSSW).

- W zeszłym roku najważniejsze europejskie zawody odbyły się na Ukrainie. Rok 2013 to czas dla Polski! Mamy dużo szczęścia, że ten największy event wakebordowy w Europie, wreszcie trafił do nas - mówi Seweryn Majkowski, czołowy polski komentator wakeboardowy.

- To niebywałe w jakim tempie rozwija się ta dyscyplina w Polsce. W tym roku, w Radomiu organizować będziemy Mistrzostwa Europy i Afryki w Wakeboardzie i Wakeskatecie za łódką, a w 2014 w Ostródzie za wyciągiem. Dwie tak duże imprezy nie pozostaną bez echa. Mistrzostwa to niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć w jednym miejscu gigantów wakeboardu. Starannie wyselekcjonowani zawodnicy sprawią, że wydarzanie to pozostanie na długo w pamięci kibiców - mówi Patryk Gagan, założyciel youcanwake.com

HARMONOGRAM ZAWODÓW

14.08 środa- 8:00 am to 8:00 pm - Sesja kwalifikacyjna

15.08 środa- 7:00 pm- Ceremonia Otwarcia Mistrzostw Europy i Afryki

15.08 czwartek- 8:00 am to 8:00 pm - Sesja kwalifikacyjna

16.08 piątek- 8:00 am to 8:00 pm - Sesja kwalifikacyjna „Last Chance”

17.08 sobota- 8:00 am to 8:00 pm – Ćwierćfinały & Półfinały

18.08 niedziela- 8:00 am to 4:00 pm – FINAŁY

18.08 niedziela- 8:00 pm – Ceremonia Zamknięcia Mistrzostw Europy i Afryki

Wszystkie informacje dotyczące zawodów znajdują się na stronie www.rssw.pl, a aktualności można na bieżąco znaleźć na www.facebook.com/RSSW-Radomskie-Stowarzyszenie-Sportów-Wodnych.

red. A.J./ fot. Patryk Gagan

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/fot._patryk_gagan_1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96