Gwiazdka na deptaku

Gwiazdka na deptaku
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik i Ordynariusz Diecezji Radomskiej J.E. Ks. Bp. Henryk Tomasik zapraszają wszystkich mieszkańców Radomia i przybyłych gości na wieczór wigilijny, który odbędzie się 16 grudnia przed gmachem Urzędu Miejskiego przy ul. Żeromskiego. Tradycyjnie w tym dniu odbędzie się też konkurs na najpiękniej udekorowaną choinkę, w którym uczestniczyć będą dzieci z radomskich szkół.

Miejską wigilię rozpocznie o godzinie 15 w Katedrze ONMP, msza święta pod przewodnictwem biskupa ordynariusza Henryka Tomasika. Przewidziane jest także poświęcenie figury dzieciątka Jezus - daru dla miasta od Rycerzy Kolumba.

Po mszy świętej - przejście parkową aleją im. Biskupa Jana Chrapka pod gmach Urzędu Miejskiego na spotkanie wigilijne. Około godz. 16 - 16.15 włodarze miasta oraz biskup złożą mieszkańcom życzenia, wtedy też planowane jest przekazanie światełka betlejemskiego.

W programie spotkania jest również koncert kolęd w wykonaniu Chóru „Gospel” i „Gaudeamus”   oraz pokaz w wykonaniu „Teatru  ognia” Uprise, występ laureatów eliminacji rejonowych XI ogólnopolskiego festiwalu kolęd i pastorałek „Staropolskie kolędowanie” , „Staropolskie przepisy wigilijne” w reżyserii Pana Włodzimierza Mancewicza w wykonaniu Teatru Poszukiwań z Resursy.

źródło: UM Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy


Warning: getimagesize(img/zajawki/1_wiadomosci/gwiazdka.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/clients/client1/web74/web/app/model/Meta.php on line 96