GreenDucks vs Rhinos: wielka batalia dla gości!

Goście z Wyszkowa do Radomia przyjechali pewni awansu do rundy play-off w sezonie 2016 PLFA II. Nosorożce w tym sezonie nie przegrały żadnego spotkania. W pierwszym pojedynku tych drużyn lepsi okazali się Rhinos, którzy u siebie wygrali 26:12.

Tym razem przyszedł czas na rewanżowy mecz na radomskiej ziemi. GreenDucks Radom by liczyć się w dalszej walce o play-off musiało to spotkanie wygrać lub w przypadku przegranej stracić jak najmniej punktów.

Lepiej niedziele spotkanie rozpoczęli futboliści z Wyszkowa. Dzięki dwóm skutecznym akcjom szybko objęli prowadzenie 12:0 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta spotkania. W kolejnych minutach meczu GreenDucks wreszcie odpowiedzieli przyłożeniem, jednak przed przerwą Rhinos dołożyło kolejne cenne punkty.

W drugiej części gry, radomianie nadal musieli gonić wynik. Mimo świetnej postawy w formacji ofensywnej Michała Podkowy, GreenDucks nie zdołali odrobić strat i przegrali po raz drugi w sezonie z Rhinos Wyszków. W trzeciej kwarcie spotkania Zielone Kaczory uległy 7:10, a w ostatniej odsłonie meczu 8:18. W całym meczu padł wynik 21:47 dla Nosorożców z Wyszkowa, którzy do rundy play-off podejdą jako niepokonani w lidze.

GreenDucks pozostaje jeszcze jeden grupy rywal. W sobotę (17 września) zagrają w Warszawie z Sharks B. Radomianie są zdecydowanym faworytem tego meczu, jednak teraz GreenDucks muszą oglądać się na pozostałe spotkania w innych grupach PLFA II, które dadzą odpowiedź czy zawodników z Radomia zobaczymy w rundzie play-off i z kim przyjdzie im się zmierzyć w decydującym momencie sezonu.

GreenDucks Radom - Rhinos Wyszków 21:47 (0:12, 6:7, 7:10, 8:18)