GreenDucks Radom z awansem do fazy play-off!

GreenDucks Radom z awansem do fazy play-off!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Zadanie zostały wykonane. Tak w wielkim skrócie można ocenić sobotnie (17 września) spotkanie radomskich Kaczorów w Warszawie, z rezerwami Sharks.

GreenDucks Radom po zeszłotygodniowej porażce z Rhinos Wyszków, musiało na bok, odłożyć myśli o awansie do fazy play-off. Wysoka strata punktów w ostatnim pojedynku zdecydowała, że radomianie nie byli pewni awansu do najlepszej ósemki zespołów ligi. Wszystko jednak zostało wyjaśnione w sobotnie południe na boisku AWF-u Warszawa, gdzie Zielone Kaczory nie stracił żadnego punktu w defensywie, a przede wszystkim sięgnęło po czwarty triumf w sezonie!

Mecz od pierwszych akcji układał się po myśli dla podopiecznych Luka Zetazate. Sobotni przeciwnik Kaczorów, Warsaw Sharks B, to obecnie jedna z najgorszych drużyn w lidze PLFA II, która tak na prawdę jest tylko dostarczycielem punktów dla pozostałych ekip. GreenDucks podeszli jednak do meczu niezwykle skupieni i nie zamierzali lekceważyć przeciwnika.

Ekipa Kaczorów z Radomia już po pierwszej połowie prowadziła wysoko, bo aż 39:0! W akcjach ofensywnych błyszczeli liderzy Ducksów. Punkty po akcjach podaniowych zaliczali Damian Cheda, Michał Podkowa, Karol Łukaszko oraz Mateusz Poneta. Defensywa Kaczorów nie pozwalała gospodarzom z kolei na zdobycia nawet pierwszej próby w swoich akcjach ofensywnych, dokładając do tego aż cztery przechwyty.

Tak wysokie prowadzenie Zielonych Kaczorów po pierwszej połowie sprawiło, że sędziowie musieli zastosować tzw Mercy Rule. Przepis ten jest stosowany, gdy jedna z drużyn prowadzi w meczu z przewagą 35 punktów. Wówczas mecz uważa się za rozstrzygnięty, a sędziowie zatrzymują zegar wyłącznie podczas przerw na żądanie. 

W drugiej części gry nie zobaczyliśmy już żadnych przyłożeń i radomianie mogli świętować nie tylko zwycięstwo, ale również awans do rundy play-off w sezonie 2016 PLFA II. To z kim przyjdzie zmierzyć się Zielonym Kaczorom w ćwierćfinale, dowiemy się po wszystkich rozegranych spotkaniach w pozostałych grupach.

- Najważniejsze że sięgnęliśmy w tym meczu po zwycięstwo i nie straciliśmy punktów. Niedosyt jakiś pozostaje po tym spotkaniu, ale nie odpuszczaliśmy, graliśmy swoje i nie lekceważyliśmy przeciwnika. Zrealizowaliśmy swój cel i wywozimy z Warszawy zwycięstwo czym przypieczętowaliśmy awans do rundy play-off w tym roku - powiedział po meczu z Warsaw Shars B, skrzydłowy GreenDucks Radom, Michał Podkowa.

GreenDucks Radom pierwszą część sezonu zakończyła z bilansem czterech zwycięstw oraz dwóch porażek, co dało drugie miejsce w grupie centralnej oraz awans do rundy play-off PLFA II w sezonie 2016.

Warsaw Sharks B - GreenDucks Radom 0:39 (0:27, 0:12, 0:0, 0:0)

Wszystkie mecze GreenDucks Radom w rundzie grupowej sezonu 2016 PLFA II:

Green Ducks Radom - Warsaw Sharks B 80:0
Crusaders Warszawa - Green Ducks Radom 3:48
Rhinos Wyszków - Green Ducks Radom 26:12
Green Ducks Radom -  Crusaders Warszawa 46:0
Green Ducks Radom - Rhinos Wyszków 21:47
Warsaw Sharks B - Green Ducks Radom 0:39


Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy