Green Ducks przed starciem o awans do PLFA I

Green Ducks przed starciem o awans do PLFA I
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Sezon Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego II dobiega końca.  Green Ducks Radom jako beniaminek i zupełnie nowy, założony niespełna dwa lata temu klub, musieli przez pół roku zmagać się ze starszymi stażem i dużo bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Skazywani na porażkę radomianie pokazali jednak charakter i już w najbliższą sobotę powalczą o historyczny awans do I ligi.

Radomski zespół, który do fazy play off wszedł pewnym krokiem najpierw deklasując Warsaw Sharks B 53:6, Olsztyn Lakers 61:0, a następnie przed własną publicznością pokonując Warsaw BEagles 24:14, stał się rewelacją i niespodzianką rozgrywek. Mimo poniesionej w sierpniu w Sopocie porażki, Kaczory nadal stoją przed wielką szansą wygranej w sobotnich barażach. Ich przeciwnikiem będą walczące o utrzymanie w I lidze Wilki Łódzkie, jednak to radomianie nie raz już udowadniali, że potrafią szturmem podbijać boiska na terenach swoich rywali.

Cel od początku sezonu jest jeden: zwycięstwo i awans do PLFA I. Doświadczenia na poziomie PLFA II już zebraliśmy i pokazaliśmy, że z młodą kadrą i jako debiutanci też możemy awansować do play off. Teraz czas na rozwój i przejście na wyższy poziom. Zespół wyciągnął wnioski z ostatniej przegranej z finalistą rozgrywek i bardzo skrupulatnie przygotowuje się do meczu z Wilkami, ja mocno wierzę w sukces naszej drużyny - mówi Paweł Rybołowicz, manager Greenducks Radom.

Przygotowanie drużyny do najbliższego spotkania wydaje mi się być dobre.. Staraliśmy się rozpracować przeciwnika i doszlifować nasz największe bronie w ofensywie. Każdy zawodnik pragnie tego awansu, więc w sobotnim meczu jak zwykle będziemy walczyć o każdy centymetr boiska, aby zadowolić naszych kibiców a przede wszystkim samych siebie. Potrzebujemy tego zwycięstwa aby nasz sukces w pierwszym sezonie nie został pomniejszony - dodaje Damian Cheda, zawodnik Greenducks Radom

Ostatni mecz w sezonie, którego wynik może historycznie otworzyć Kaczorom drzwi do I ligi, odbędzie się w najbliższą sobotę 18 października o godzinie 13:00 w Aleksandrowie Łódzkim, na stadionie przy ulicy 11-go Listopada 98.

MN / Green Ducks / fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy