Dziesięć medali radomskich łuczników "Sokoła"

Dziesięć medali radomskich łuczników
Aż dziesięć medali zdobyli łucznicy Sokoła Radom na Mistrzostwach Polski Seniorów OPEN.

[gallery id=1236]
Zawody odbyły się od 28 do 31 sierpnia w Zamościu na stadionie Hetmana, lecz finały zawodów zostały rozegrane na Rynku Wielkim co dodatkowo nadało większy prestiż zawodom.

Wyśmienitymi wynikami może pochwalić się Jacek Kwaczyński który na podium stawał aż sześciokrotnie! W konkurencji indywidualnie zajął dwa razy trzecie miejsca na odległościach 90m, oraz 70m, co nie było łatwym wyzwaniem gdyż na zawodach startowała czołówka łucznicza kraju. W konkurencji MIKST na odległości pięćdziesięciu metrów Jacek wraz z Małgorzatą Sobieraj po ciężkich pojedynkach dotarli do trzeciego miejsca.

Anna Łęcka-Dobrowolska w finałowych pojedynkach rozegranych na Rynku Wielkim uczestniczyła aż trzy razy: na odległości 70 metrów walkę stoczyła z Mileną Barakońską (Obuwnik Prudnik), lecz w tym pojedynku Ania musiała zadowolić się srebrnym medalem. Podobna sytuacja miała miejsce na odległości 60m. Na odległości 50 metrów Anna pojedynkowała się z Juszczuk Glorią, pojedynek był na bardzo wysokim poziomie lecz nasza zawodniczka nie dała za wygrana i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski Seniorów na odległości 50 metrów.

Drużyna męska na podium stawała aż trzy razy w składzie Jacek Kwaczyński, Robert Kornafel, Jacek Czech, Przemysław Sułek. Mężczyźni zdobyli brązowy medal na najdalszej odległości 90 metrów, co wymagało bardzo precyzyjnego strzelania przy dość wietrznej pogodzie. Tytuł II Drużynowego Wicemistrza Polski również uzyskali na odległości 50 metrów przegrywając walkę o finał z drużyną Obuwnika Prudnik. Bardzo celnie mężczyźni strzelali na odległości 30m, wygrywając pojedynek za pojedynkiem pokonując liderów tej odległości Stellę Kielce, dochodząc do finału, lecz ulegli drużynie Unii Pielgrzymki zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

Kobieca drużyna zdobyła brązowy medal na odległości 50 metrów w składzie Anna Łęcka-Dobrowolska, Małgorzata Sobieraj, Joanna Gorczyca oraz trenerka biorąca czynny udział w zawodach Renata Grunt.