Dzień otwarty w Archiwum Państwowym

Dzień otwarty w Archiwum Państwowym
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Dzień ten wpisuje się w prowadzoną od dłuższego czasu przez Naczelną Dyrekcje Archiwów Państwowych i archiwa akcję pod tym samym tytułem.

- Akcja ma na celu zachęcenie do tworzenia rodzinnych archiwów i dzielenia się z innymi wiedzą na temat historii własnej rodziny – mówi Małgorzata Comber z AR w Radomiu. - Temu służyć może m in. prowadzona przez nas strona internetowa pod nazwą Archiwum Rodzin Radomskich, na której są umieszczane historie i skany pamiątek rodzin związanych z regionem radomskim. Serdecznie zapraszamy do współtworzenia tej strony. Jeśli posiadają państwo fotografie, dokumenty lub inne pamiątki dotyczące swojej rodziny i chcieliby państwo podzielić się nimi z innymi, prosimy o przyniesienie ich do archiwum wraz z krótkim tekstem na temat rodziny.

W czasie dnia otwartego będzie można także bezpłatnie zeskanować swoje pamiątki oraz porozmawiać na temat ich wartości z pracownikami. A w pracowni konserwacji zobaczymy, w jaki sposób zabezpieczać rodzinne zbiory. W sali konferencyjnej odbędzie się wykład wprowadzający do badań genealogicznych i prezentacja profesjonalnie przegotowanego drzewa genealogicznego (rozpoczęcie o godz. 10, 12 i 14). Zdobytą tam wiedzę będzie można wykorzystać w praktyce na prowadzonych w pracowni naukowej warsztatach genealogicznych.

Archiwum zaprasza w godz. 10-16.


nika "7Dni", fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy