Dwie drużyny RKT Return w finale HDMP

Dwie drużyny RKT Return w finale HDMP
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Dwie drużyny Returnu Radom awansowały do Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Juniorki awansowały z tzw. konferencji mając wolny los. Natomiast bardzo dramatyczny mecz zakończony awansem rozegrali w Łodzi kadeci z drużyną MKT.

Faworytem spotkania byli gospodarze, jednak zawodnicy Returnu zaprezentowali się znakomicie i wygrali 3:0. Do pierwszego spotkania przystąpili debliści - Konrad Fryze/Marcin Skowroński i Michał Sikorski/Aleksander Pawlicki. Pierwszego seta radomianie przegrali gładko 6:1, w drugim po bardzo dobrej grze pokonali duet MKT 6:2. Horror rozpoczął się w Supertiebraku, gospodarze prowadzili 5:1, a następnie 9:7 i tym samym mieli dwie piłki meczowe. Radomscy debliści jednak się nie załamali, wygrali cztery kolejne piłki i tym samym cały mecz 1:6, 6:2, 11:9.

Następnie do gry przystąpili Konrad Fryze i Michał Sikorski. - Kolejny już, ósmy raz z rzędu lepszym okazał się Konrad pokazując kto jest rakietą numer dwa w Polsce w tym roczniku - mówi Jan Błaszczyk, dyrektor RKT Return. Fryze wygrał 6:2, 6:4 i tym samym awans Returnu do finału Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski stał się faktem. W spotkaniu drugich rakiet Marcin Skowroński po bardzo zaciętym trzysetowym spotkaniu pokonał Aleksandra Pawlickiego 6:1, 4:6, 7:5.

Finały Mistrzostw Polski rozegrane zostaną w dniach 20-22 grudnia 2013r. Juniorki grać będą w Bytomiu, natomiast kadeci w Sopocie.

Na zdjęciu od lewej: Aleksander Sadal, Marcin Skowroński, Konrad Fryze.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy