Brązowy medal Pauliny Nogaj na mistrzostwach Europy!

Brązowy medal Pauliny Nogaj na mistrzostwach Europy!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Paulina Nogaj z UKS Wodnik Radom zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorek w pływaniu w sztafecie 4x100m stylem zmiennym uzyskując tym samym kwalifikację na mistrzostwa świata juniorek, które odbędą się w Dubaju.

Zawody odbyły się w Poznaniu, a wystartowały w nich zawodniczki z roczników 1997 oraz 1998. Paulina Nogaj była jedyną przedstawicielką Wodnika Radom.

Zawodniczka wystartowała w trzech konkurencjach indywidualnych, oraz we wspomnianej sztafecie 4x100m. W eliminacjach 50 m stylem motylkowym uzyskała 21 czas (28,54s). W półfinale osiągnęła rezultat o 0,04s gorszy i zajęła ostatecznie 18 lokatę. Na dystansie 200m stylem zmiennym uzyskała 22 wynik w eliminacjach (2.24,19min), a w półfinale popłynęła w czasie 2.23,81min i zajęła ostatecznie 19 lokatę. Nogaj spośród konkurencji indywidualnych najlepiej spisała się na 100m stylem motylkowym, gdzie do półfinału awansowała z wynikiem 1.03,30mib, a w nim osiągnęła czas 1.02,44min i ostatecznie sklasyfikowana została na 15 pozycji.

Radomianka największy sukces osiągnęła jednak w sztafecie 4x100m stylem zmiennym. Drużyna w składzie Paulina Nogaj, Agata Naskręt, Dominika Sztandera i Wioletta Orczykowska zdobyła brązowy medal! Polki uzyskały rezultat 4.10,98min a czwarte Włoszki wyprzedziły o zaledwie 0,09s! Zwyciężyły Rosjanki, a srebrne krążki wywalczyły Niemki. Dzięki temu sukcesowi reprezentacja Polski wypełniła minimum na sierpniowe mistrzostwa świata juniorów w Dubaju.

- Paulina zrobiła rewelacyjne postępy w ostatnim czasie. Wspólnie z koleżankami wywalczyła kwalifikacje na mistrzostwa świata do Dubaju i 24 lipca udaje się na zgrupowanie kadry. Będzie startowała jako pierwsza zawodniczka z Radomia w tej dyscyplinie sportowej w mistrzostwach świata - podkreśla Krzysztof Krzysztoszek, trener pływaczki z Wodnika Radom.

Warto zaznaczyć, że Paulina Nogaj jest o rok młodsza od większości swoich rywalek, a już osiąga tak dobre rezultaty, co jest na pewno dobrym prognostykiem na przyszłość.

Michał Nowak (m.nowak@cozadzien.pl)

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy