Aleksandra Buczyńska wicemistrzynią Polski!

Aleksandra Buczyńska wicemistrzynią Polski!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Na zakończonych w Bydgoszczy halowych mistrzostwach Polski kobiet i mężczyzn duży sukces odniosła tenisistka RKT Return Radom Aleksandra Buczyńska, która świetnie zaprezentowała się w grze podwójnej i wywalczyła srebrny medal, grając w parze z Zuzanną Maciejewską (Varsovia Tenis Klub Warszawa).

W zawodach obok Buczyńskiej zaprezentowała się inna zawodniczka RKT Return. Po raz pierwszy po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją na korcie pojawiła się Weronika Domagała.

Para Buczyńska-Maciejewska wyeliminowała duet Agata Borgman (Górnik Bytom) / Weronika Domagała (RKT Return Radom) 6:2, 7:6(5). Następnie parę Agata Bieńkowska (WTT Wejherowo) / Julia Przybylska (AZS Poznań) 6:2, 6:2. W finale lepsze od Aleksandry Buczyńskiej i Zuzanny Maciejewskiej okazały się Magdalena Fręch (ŁKT Łódź) i Paulina Lewandowska (Górnik Bytom), które  zwyciężyły 6:2, 6:3.

W grze pojedynczej Aleksandra Buczyńska po pokonaniu Katarzyny Wysoczańskiej (KTA Wrocław)  6:1  4:6  7:6, w drugiej rundzie trafiła na koleżankę klubową Weronikę Domagałę. Górę wzięło doświadczenie i po trzysetowym pojedynku lepszą okazała się Weronika Domagała, która z kolei w ćwierćfinale przegrała z Sylwią Zagórską (AZS Poznań) 3:6  2:6.

MN

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy