IŁŻA. XI Festiwal Artystyczny Słowo i Piosenka rozstrzygnięty

IŁŻA. XI Festiwal Artystyczny Słowo i Piosenka rozstrzygnięty
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Wykonania oceniało jury w składzie: przewodniczący jury Marek Ślufarski z departamentu Kultury i Sztuki Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, starszy instruktor do spraw muzyki Domu Kultury Zbigniew Listek oraz Paweł Cheda czynnie uprawiający sztukę wokalną.

W kategorii Słowo laureatami zostali:

Ernest Jarosiński z Radomia, Katarzyna Tusińska z Iłży oraz Gabriela Bajon z Iłży. Te osoby wystąpią w koncercie laureatów i otrzymają nagrody 28 maja podczas XXXI Dni Leśmianowskich w Domu Kultury.

W kategorii piosenka laureatami zostali: W grupie wiekowej 7-12 lat: Julia Tłuczkiewicz z Warszawy, Adam Bulski z Kielc, Anna Filipczak z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Julia Michalska z Lipska.

W grupie wiekowej 13-15 lat: Gabriela Papaj z Ostrowca Świętokrzyskiego, Martyna Wójcik z Opatowa i Małgorzata Sala z Kunowa.

W grupie wiekowej powyżej 16 lat nagrodzeni zostali: Michalina Madetko z Krakowa, Małgorzata Kutyła z Kozienic, Dominika Bugajska z Ostrowca Świętokrzyskiego, Angelika Dróżdż z Iłży i Mariusz Kita z Jedlanki Starej.

Ci laureaci wystąpią w koncertach laureatów i otrzymają nagrody podczas Iłżeckich Dni Kultury w dniach 9-11 czerwca. Występy odbędą się w Amfiteatrze MGOSiR w Iłży przy ul. Orła Białego 3.

Podczas koncertów laureatów wszystkich kategorii nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników Festiwalu oraz wręczenie nagród.

W uznaniu wysokiego i wyrównanego poziomu artystycznego Festiwalu, Jury postanowiło przyznać wyróżnienia honorowe następującym uczestnikom: Kategoria Słowo: Jan Gut z Pakosławia i Marcin Gulba z Iłży.

Kategoria piosenka: 

Grupa wiekowa 7-12 lat: Noemi Gocel z Ostrowca Świętokrzyskiego, Wiktoria Włoszczak z Lipska, Filip Sobolewski ze Starachowic, Agata Kotwica ze Starachowic, Natalia Łygan z Iłży, Bartosz Tchórzewski z Ostrowca Świętokrzyskiego, Julia Gryz ze Wsoli oraz Wojciech Kociński ze Wsoli.

Grupa wiekowa 13-15 lat: Dominika Chmielewska ze Starachowic, Ola Moraczyńska ze Starachowic, Julia Marek z Lipska, Katarzyna Głogowska z Wolanowa, Natalia Cybulska z Iłży, Maja Więcaszek z Wierzbicy i Urszula Czerwiec z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Grupa wiekowa powyżej 16 lat: Aleksandra Kostępska z Ostrowca Świętokrzyskiego, Mrta Kusal z Kozienic, Ewa Kosel z Jedlanki Starej, Ernest Bąk z Szydłowca oraz Magdalena Rozwadowska z Iłży.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy