Iłża. Wspólne kolędowanie w gimnazjum

Iłża. Wspólne kolędowanie w gimnazjum
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Każda z kilkunastu klas oraz reprezentacja pracowników szkoły wylosowali jedną kolędę, którą zaprezentowali podczas jasełek. – Na ten pomysł wpadła katechetka i szefowa szkolnego wolontariatu Caritas, Elżbieta Bieniek – mówi Janusz Szmit, dyrektor gimnazjum.

Galeria


Prezentacja inscenizacji odbyła się pod koniec grudnia. Wybrano trzy najlepsze spośród, które zostały zaprezentowane w środę, 11 stycznia w gimnazjum. Inscenizacje obejrzały dzieci z Przedszkola „Bajkowy Dworek” oraz Samorządowego Przedszkola w Iłży, które także zaprezentowały swoje jasełka.

Na zaproszenie dyrektora Janusza Szmita oraz Wolontariuszy w uroczystości wzięli udział: burmistrz Iłży Andrzej Moskwa, przewodniczący Rady Miejskiej Józef Skrobisz a także dyrektor Samorządowego Przedszkola w Iłży Marzena Grudniewska oraz dyrektor Przedszkola „Bajkowy Dworek” i Aneta Wiatrowska – Heda, rodzice, wychowawcy przedszkoli, grono pedagogiczne PGG w Iłży i uczniowie. W uroczystości wzięło udział ponad 700 osób. Na zakończenie uroczystości dzieci z przedszkoli otrzymały słodkie upominki ufundowane przez władze miasta.

- Taka forma jasełek jaką zaproponowała pani Elżbieta Bieniek to świetny pomysł, bo w przedsięwzięcie zaangażowała się cała szkoła a nie tylko kilkanaście osób. Niektóre klasy przygotowały się słabiej, inne przejęły się występem i zaprezentowały niemal teatralne sceny z przebraniami i rekwizytami. To było duże przeżycie i świetny sposób na ożywienie wszystkich podczas takiej imprezy i integrację – mówi Janusz Szmit, dyrektor szkoły.

Jak dodał, największy aplauz zebrały solówki wicedyrektora gimnazjum, Wojciecha Celucha.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy