IŁŻA. Weekend z balladą

IŁŻA. Weekend z balladą
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Podczas konkursowych prezentacji wykonawcy prezentują zarówno utwory własne jak i innych autorów w nowej aranżacji. W gronie laureatów imprezy znaleźli się między innymi: Szymon Wydra, Piotr Dąbrówka, Marcin Lenc czy ubiegłoroczna zwyciężczyni Sylwia Zelek z Kielc.


Tegorocznym gościem specjalnym „Ballady" będzie duet Cotton Cat. To małżeństwo: wokalistka Aneta Michalska oraz wokalista i gitarzysta Kuba Michalski, którzy występują razem od połowy lat dziewięćdziesiątych. W swojej muzyce łączą klimaty piosenki poetyckiej i folku.


Na program „Celtycka noc" składają się tradycyjne piosenki irlandzkie i szkockie, wiersze Roberta Burnsa z muzyką Kuby, oraz utrzymane w podobnym stylu ballady autorskie. Kilka utworów z tego programu (W Dublinie, Trzy pory roku, Irlandzki diabeł, Celtycka noc, Piwo w dzban) zyskało znaczną popularność. W wielu piosenkach bierze również udział publiczność. Cotton Cat ma na swoim koncie pięć płyt, teledyski, transmitowane na żywo koncerty radiowe. Zespół występował wielokrotnie na Dniach Świętego Patryka w warszawskim teatrze Rampa i Festiwalu Kultury Celtyckiej w Dowspudzie.


Prezentacje konkursowe odbędą się o godzinie 15 w Domu Kultury w Iłży, występ duetu „Cotton Cat" zaplanowano na godzinę 18. Podczas imprezy będzie można obejrzeć wystawę fotografii Starachowickiego Towarzystwa Fotograficznego „W barwach jesieni" - Galeria Domu Kultury. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się po koncercie.

AH

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy