IŁŻA. Dni Rolnictwa Radomskiego w Chwałowicach

IŁŻA. Dni Rolnictwa Radomskiego w Chwałowicach
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Spore zainteresowanie wzbudził konkurs orki, w którym wystartowały cztery ciągniki. Miejsce pierwsze zdobył Tomasz Wróbel z Jedlanki Starej drugie ex aequo wywalczyli Sławomir Ginał z Pręgocina i Adam Rola z Krzyżanowic. Trzecie miejsce przypadło Szymonowi Skórze z Jedlanki Starej. - Ciekawy był też konkurs z pokazem orki konnej z pługiem i bronowania kucykami. To skierowane było głównie do młodych, którzy już tych czasów nie pamiętają - wyjaśnia Jarosz.

Galeria

Zwycięzcy obu konkursów otrzymali nagrody m.in. od starosty Mirosława Ślifirczyka, I wiceprzewodniczącej Semiku Województwa Mazowieckiego Bożenny Pacholczak, burmistrza Andrzej Moskwa oraz przewodniczącego Mazowieckiej Izby Rolnej w Radomiu Roberta Dobosza.

Nie zabrakło pokazów maszyn rolniczych oraz występów zespołów ludowych. Imprezie towarzyszyły stoiska jednostek, które działają na rzecz rolnictwa: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego i Mazowieckich Izb Rolniczych.

Dzieci uczestniczyły w konkursach, w których nagrodami były słodycze ufundowane przez lokalnych przedsiębiorców.

Organizatorami imprezy był starosta Mirosław Ślifirczyk i dyrektor CKZiU Marek Gierasiński. - Naszą ambicją jest zrobić rolnicze centrum na terenie szkoły, to byłaby doskonała promocja tej placówki - mówi Marek Jarosz.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy