IŁŻA. Będzie boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych

IŁŻA. Będzie boisko przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Intensywnie zabiegali o to iłżeccy radni powiatu. Pieniądze na ten cel już zostały zaplanowane w budżecie powiatu. Zaplanowano kwotę ponad 270 tysięcy złotych. - Starania o taki obiekt trwały kilka lat. Po dokonanej w 2010 roku modernizacji boiska liceum ogólnokształcącego przyszedł czas na kolejną inwestycję przy powiatowej szkole - wyjaśnia Krzysztof Kozera, radny powiatu.

Dyrekcja szkoły posiada już przygotowany projekt techniczny, który przewiduje urządzenie kompleksu boisk do gier zespołowych oraz małej trybuny dla publiczności. Projekt zgodny jest z nowoczesnymi wymogami architektonicznymi i zapewnia możliwość korzystania z boiska przy zmiennych warunkach atmosferycznych.

Na nowe boisko z niecierpliwością czekają zarówno uczniowie jak i nauczyciele szkoły. Szkoła liczy ponad 370 uczniów powiatowej szkoły ponadgimnazjalnej, która jest największa w regionie iłżeckim. - Wzbogacenie bazy sportowej szkoły będzie ważnym atutem przy naborze uczniów na nowy rok szkolny, bowiem młodzież coraz chętniej korzysta z zajęć wychowania fizycznego odbywających się na nowoczesnych szkolnych obiektach sportowych - dodaje Kozera.

AH

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy