We wtorek wykład o majorze Eugeniuszu Kaszyńskim ps. "Nurt"

We wtorek wykład o majorze Eugeniuszu Kaszyńskim ps.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Spotkanie klubu historycznego odbędzie się we wtorek (11 grudnia) o godz. 17 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomiu przy ulicy Piłsudskiego 12. 

Spotkania Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Radomiu odbywają się raz w miesiącu. Mają one m.in. charakter wykładów i prelekcji historycznych, paneli dyskusyjnych oraz projekcji filmów dokumentalnych. Wśród tematów podejmowanych na spotkaniach przeważają zagadnienia związane z historią Armii Krajowej i losami Polaków podczas II wojny światowej, jak również działalnością podziemia niepodległościowego po 1945 r. i szeroko rozumianą działalnością opozycyjną w Polsce w okresie komunistycznego zniewolenia. Spotkania Klubu mają charakter otwarty i wszystkie osoby zainteresowane tematyką spotkań mogą w nich uczestniczyć. Miejscem spotkań jest Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu (ul. Józefa Piłsudskiego 12).

Eugeniusz Kaszyński ps. "Zygmunt", "Nurt", "Mur" (ur. 22 sierpnia 1909 w Łodzi, zm. 24 marca 1976 w Londynie) – major rezerwy piechoty Wojska Polskiego, cichociemny, zastępca dowódcy i dowódca zgrupowań partyzanckich AK "Ponury", dowódca I batalionu 2 pułku piechoty Legionów AK, ostatni dowódca 2 pułku piechoty Legionów AK. Po wojnie nielegalnie przedostał się przez granicę i poprzez Czechosłowację i Niemcy Zachodnie, dostał się do Wielkiej Brytanii. Zamieszkał w Londynie, gdzie do śmierci ciężko pracował fizycznie lub przebywał w szpitalach.

fot. Wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy