Dziś rocznica wybuchu powstania. Będzie przemarsz

Dziś rocznica wybuchu powstania. Będzie przemarsz
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

O godz. 18.30 rozpocznie się msza w kościele oo. Bernardynów. Przemarsz zacznie się około godziny 19.15. Uczestnicy przejdą sprzed kościoła ulicami Żeromskiego i Malczewskiego do Mauzoleum pułkownika Dionizego Czachowskiego na placu Żołnierzy 72 Pułku Piechoty. Po krótkiej uroczystości kolumna przejdzie dalej (około 20:15) ulicami Malczewskiego i Warszawską, pod Krzyż Straceń Powstańców przy ul. Warszawskiej (po wschodniej stronie jezdni - naprzeciwko ulicy Śniadeckich). Tu odbędzie się inscenizacja nawiązująca do wydarzeń z roku 1863 w wykonaniu uczniów II LO i uroczyste odsłonięcie tablicy przy krzyżu poświęconej bohaterom.

- Umieszczenie tablicy pamiątkowej ku czci uczestników Powstania Styczniowego straconych w Radomiu przez władze carskie, to pomysł młodzieży II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej. Pieniądze na ten cel zbierane były we wszystkich szkołach, więc tablica dla ofiar represji carskich jest darem młodzieży radomskiej dla uczestników tragicznych wydarzeń sprzed
lat - informuje Ryszarda Kitowska z Urzędu Miejskiego.

W związku z tym w godzinach około 19.15-22 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym w centrum Radomia. Uroczystości mogą spowodować opóźnienia w kursowaniu autobusów miejskich linii 1, 4, 6, 7, 8, 9, 12, 15, 16, 17, 19, 23 i 26.


RED, fot. archiwum cozadzien.pl

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy