14 lipca msza za wymordowanych na Wołyniu

14 lipca msza za wymordowanych na Wołyniu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W Kościele Garnizonowym o godz. 12 rozpocznie się uroczysta msza w intencji ofiar ludobójstwa, dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach polskich. Wcześniej, o godz. 11.30 na płycie Grobu nieznanego Żołnierza złożone zostaną kwiaty. Więcej na Fb: https://www.facebook.com/events/405687389550122/?context=create 


Przypomnijmy, że na początku czerwca Bractwo Kurkowe Św. Sebastiana w Radomiu zorganizowało w "Łaźni" uroczystości „70. Rocznicy Zbrodni Wołyńskiej”. Przybył m.in. ks. Tadeusz Isakowcz - Zaleski.

W tym roku przypada 70. Rocznica Mordów na Wołyniu, których kulminacją był 11 lipca 1943r., zwany Krwawą Niedzielą. W tym dniu członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, wspierani przez tłumy otumanionych chłopów ukraińskich, napadli na dziesiątki osad i wsi polskich na Wołyniu, atakując przede wszystkim wiernych zgromadzonych w kościołach i kaplicach rzymskokatolickich. Zamordowano wówczas kilka tysięcy niewinnych osób, głównie kobiet, dzieci, starców oraz kapłanów.


RED

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy