Zmarła Danuta Szaflarska

Zmarła Danuta Szaflarska
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Informację o śmieci Danuty Szaflarskiej podał Teatr Rozmaitości Warszawa. - W imieniu rodziny i całego zespołu TR informujemy, że dziś po południu (19 lutego) odeszła Danuta Szaflarska – aktora TR Warszawa, nasza najukochańsza, najmilsza Danusia – czytamy w komunikacie teatru.

Danuta Szaflarska urodziła się 6 lutego 1915 roku. Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła tuż przed wybuchem II wojny światowej. Do 1941 roku występowała w Teatrze Polskim w Wilnie, w latach 1945-1946 grała w Teatrze Starym w Krakowi, następnie związana była z Teatrem Kameralnym w Łodzi, Teatrem Współczesnym w Warszawie, Teatrem Narodowym i Teatrem Dramatycznym. Od 2010 roku grała w Teatrze Rozmaitości.

Fani znają ją równię z wielkich ról w filmach. Wystąpiła m.in. w filmie „Zakazane piosenki”, „Skarb”, „Zemsta”, „Pajęczarki”, „Żółty Szalik”, „Królowa Chmur” czy w „Pokłosiu”. Była aktywna zawodowo niemal do ostatnich lat życia.

Jej występy były wielokrotnie nagradzane. Za rolę w „Pora Umierać” dostała nagrodę na najlepszej aktorki na 32. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2008 roku otrzymała Złotą Kaczkę dla najlepszej aktorki stulecia kina polskiego, a w 2013 roku dostała Orła za całokształt twórczości.

W grudniu 2015 roku Danuta Szaflarska przeszła udar. Od tego czasu miała problemy z mówieniem i chodzeniem. Mimo wszystko cały czas występowała na deskach teatru. A w listopadzie 2016 roku jeszcze można było ją zobaczyć na Starych Powązkach, gdzie kwestowała z innymi aktorami. 

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy