Zmarł Stanisław Mikulski

Zmarł Stanisław Mikulski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

ZMARŁ STANISŁAW MIKULSKI

Stanisław Mikulski - ikona polskiego filmu odszedł dzisiaj o 5 rano w jednym z warszawskim szpitali, w którym przebywał od tygodnia.

Rola Hansa Klossa w „Stawce większej niż życie” przyniosła Mu światową sławę. Od 1968-go roku (roku premiery „Stawki”) był szczególnie uwielbiany w tzw. „demoludach”. Ostatni raz na małym ekranie zobaczyliśmy Go w „Stawce większej niż śmierć” Patryka Wegi.

Jak podaje Wikipedia: „Pierwszą znaczącą rolę zagrał w filmie "Kanał". (…) Był też wielokrotnie konferansjerem na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, gdzie również występował jako wykonawca. Był konferansjerem na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W latach 70. członek KC PZPR, następnie w latach 1988–1990 pełnił funkcję dyrektora Polskiego Centrum Kultury przy ambasadzie Polski w Moskwie. W 1983 wybrany został w skład Krajowej Rady Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, a w latach 1986–1989 był członkiem Ogólnopolskiego Komitetu Grunwaldzkiego. Od 1995 do 1998 roku był prowadzącym teleturnieju Koło Fortuny w TVP2. Następnie prowadził program Supergliny, na antenie TVN”.

(BONO), fot. Wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy