Wypędzanie złych duchów z Sejmu.

Wypędzanie złych duchów z Sejmu.
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Pokój 143 jest uznawany za wyjątkowo pechowy. Wcześniej rezydowała tam partia Twój Ruch, która w ostatnich wyborach nie weszła do parlamentu – musiała więc w ekspresowym tempie opuścić swoje lokum. Teraz jej miejsce zajęła Zjednoczona Prawica i pierwsze co zrobili nowi „właściciele” to… wezwanie księdza do odprawienia „egzorcyzmów”. Duchowny miał wypędzić złe duchy, które sprowadzały pecha. Na miejscu pojawili się także przedstawiciele mediów w tym Superstacji. Beata Kempa wyjaśnia:

„Tutaj w naszej ocenie odbywała się walka dobra ze złem. A odwrotnie może jeśli idzie o Palikota, to raczej Złego z Dobrym. Pamiętamy próbę krzyku w sprawie tego, żeby zniknął krzyż.

Poseł Andrzej Romanek, także nie kryje zadowolenia:

„Jest to lokal po partii Ruch Palikota, czy Twój Ruch. To tym bardziej jest to zasadne, bo chcemy te złe duchy wypędzić z tego pokoju, aby dobry duch nad tą dobrą formacją czuwał.

Przed przyjazdem nowych rezydentów, pokój 143 był rzekomo obwieszony „antyklerykalnymi plakatami”. Sprawę skomentował Zbigniew Ziobro.

„Nie uwierzyłbym, gdybym nie zobaczył. Więc ta woda święcona jest tu jak najbardziej wskazana. Chcemy w dobrym klimacie funkcjonować. To, co zawiesił na ścianie Palikot, ściągnęło go do samego piekła w polityce. Mam nadzieję, że się jeszcze nawróci i do piekła nie trafi.

Po święceniu zarówno politycy jak i ksiądz zasiedli do bogato zastawionego stołu. Można? Można.

(COLLINS)/fot wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy