Film o Annie Przybylskiej nakręci Radosław Piwowarski

Film o Annie Przybylskiej nakręci Radosław Piwowarski
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

FILM O ANNIE PRZYBYLSKIEJ NAKRĘCI RADOSŁAW PIWOWARSKI

Minął już ponad miesiąc od śmierci Anny Przybylskiej – niezwykle lubianej aktorki i dobrego człowieka. Od pogrzebu pojawiają się różne inicjatywy jak uczcić Jej pamięć. Gdynia zastanawia się nad nadaniem imienia jednej z ulic, stworzono także inicjatywę by zbliżający się rok był rokiem Anny Przybylskiej i walki z rakiem. Tabloidy pisały także o niepotwierdzonym pomyśle filmu, w którym role Przybylskiej miałaby zagrać Jej przyjaciółka Katarzyna Bujakiewicz.

Wydaje się jednak, że najbardziej prawdopodobne jest to, o czym opowiedział „filmowy ojciec” Anny Przybylskiej, Radosław Piwowarski. To on, blisko 20 lat temu odkrył Ją, proponując rolę w filmie „Ciemna Strona Wenus” a następnie obsadził w roli Marylki Baki w „Złotopolskich”. Oto, co powiedział dziennikarzom „Faktu”:

- Od kilku lat umawialiśmy się z Anią na nowy film, w którym miała zagrać główną rolę. No cóż, nie wyszło. W dniu pogrzebu widząc rozpacz ludzi i miłość, jaką ją darzyli zrozumiałem, że musi powstać film o niej. O zwykłej-niezwykłej dziewczynie z Obłuża, która została nie tylko gwiazdą, ale i "królową ludzkich serc".

Zbieram materiały. Nie wiem jeszcze dziś, czy to będzie film stricte biograficzny, czy fabuła oparta na życiu Ani. Nie będzie to film o chorobie, choć tego nie unikniemy. Ale o radości, uczciwości, miłości, jaką Anka rozsiewała wokół. Myślę, że jestem jej to winien.

 

(BONO), fot. Wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy