Ewa Farna nie wierzy w polskiego ducha walki?

Ewa Farna nie wierzy w polskiego ducha walki?
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

EWA FARNA NIE WIERZY W POLSKIEGO DUCHA WALKI?

Oczywiście, Święto Niepodległości to przede wszystkim czas refleksji, przypomnienia sobie i uświadomienia, jak niewiele brakowało, a nie moglibyśmy się nazwać krajem. Niestety, jak każdy medal i ten ma dwie strony – często w tym dniu organizowane są zamieszki, co nie najlepiej wpływa na PR tego święta. Jednak nie chodzi o to po której stronie przysłowiowej „barykady” się znajdujemy. Warto zdawać sobie sprawę, że za nasz kraj, swoje życie oddało wielu ludzi. Jak by to wyglądało we współczesnych realiach? Ewa Farna, piosenkarka i kompozytorka zza Czeskiej granicy, wypowiedziała się w tej kwestii dla tygodnika „Wprost”. Jak sama przyznaje, czuje się bardziej Polką, niż Czeszką.

-”Rzeczywiście, czescy dziennikarze pytali mnie, dlaczego deklaruję, że jestem Polką, skoro tak naprawdę urodziłam się w Czechach. Mówiłam, że Polacy żyją po tej stronie Olzy od dawien dawna. A ja jestem jedną z nich”.

Tym bardziej zaskakująca wydaje się jej opinia o dzisiejszych standardach i przekonaniach młodych ludzi do obrony własnego kraju.

- Wątpię, bym mogła dziś ocenić, na ile w sytuacji zagrożenia starczyło by mi patriotyzmu, o którym dziś rozmawiamy. Na ile starczyłoby mi odwagi, czy nie wolałabym zatroszczyć się o życie swoje i swojej rodziny” - stwierdza w wywiadzie dla "Wprost". Niewątpliwie w życiu każdego z nas istnieje hierarchia rzeczy "ważnych i ważniejszych”, ale czy na pewno „ucieczka” to lepsze wyjście? 21 – letnia gwiazda sceny muzycznej przyznaje jednak, że to nie tylko jej opinia – swoje przekonanie opiera na... rozmowach z rówieśnikami.

- (…) trochę wątpię w to, że dzisiejsi młodzi Polacy, okazaliby się równie oddanymi bohaterami stającymi w obronie kraju, choćby takimi, jakich znamy z Powstania Warszawskiego”.

Nasuwa mi się tylko jedno pytanie: jeżeli sami się nie obronimy, to kto nas obroni?

(COLLINS), fot. Wikipedia

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy