AFERA DOPALACZOWA

AFERA DOPALACZOWA
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Młodzi ludzie coraz częściej sięgają po „legalne” narkotyki, takie jak właśnie dopalacze, zapominając o tym, że z pewnością nie należą one do najbezpieczniejszych. I właśnie w tej sprawie interweniuje Krystian Legierski. Radny (były) warszawski, który mocno wspierał w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudę, zamieścił na portalu społecznościowym Facebook, dosyć długi wpis w którym przekonuje, że prewencja, legalizacja i wychowanie to najlepsze wyjście z problemu.

"Jestem w szoku, że w całej dyskusji o dopalaczach wydaje się być pomijany najbardziej oczywisty fakt, że to właśnie państwo polskie przez wprowadzanie kolejnych substancji na listę zakazanych przyczynia się do stwarzania zagrożenia życia, zdrowia, a nawet śmierci młodych Polek i Polaków - pisze Legierski.

Przecież gdyby posiadanie marihuany, kokainy, amfetaminy i tabletek ekstazy było legalne, a z efektami działań spożycia tych substancji służba zdrowia potrafi sobie radzić tak jak z efektami zbyt dużego upojenia alkoholowego, to nikt by nie sięgał po legalne dopalacze i nie byłoby ofiar nowych, nikomu nieznanych substancji wprowadzanych na rynek... Ludzie kupują dopalacze i całe to świństwo tylko dlatego, żeby uniknąć karnej odpowiedzialności za posiadanie zakazanych substancji i za każdym razem kiedy pojawia się nowa lista substancji zakazanych, pojawiają się natychmiast nowe substancje, które tą listą nie są objęte, a razem z nimi nowe ofiary.

Czy naprawdę wszystkim, łącznie z panią premier, rozum odebrało i nikt tego nie widzi? Czy naprawdę przy takich okazjach nie stać nas na uczciwą debatę o polityce antynarkotykowej i przyznanie, że prawo karne nie jest właściwym sposobem walki z narkotykami? Czy za każdym razem kiedy kolejni ludzie są zabijani przez nieznane substancje, wprowadzane na rynek w efekcie działań państwa polskiego, muszę słuchać pieprzenia pseudoznawców o upadku zasad moralnych?"

A więc. „Sadzić, palić, zalegalizować” czy może jednak „Stop narkotykom”?

(COLLINS)/fot. kolekcjoner

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy