GÓZD: dożynki powiatowo-gminne

GÓZD: dożynki powiatowo-gminne
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ.

Tradycyjnie dożynki rozpoczną się mszą świętą o godz. 10. Głównym celebransem mszy będzie ks. Biskup Henryk Tomasik. Następnie o godz. 11.15 nastąpi oficjalne otwarcie dożynek, powitanie mieszkańców gminy i przybyłych gości. Obrzędy dożynkowe i ogłoszenie wyników konkursu wiecowego nastąpi o godz. 11.30. – W między czasie jest przewidziane wręczanie odznaczeń czy to zasłużonych dla powiatu i rolnictwa, odznaczeń państwowych i brązowych krzyży zasługi – poinformował Paweł Dziewit wójt gminy Gózd.

W programie przewidziane są także występy zespołów ludowych. Będzie można posłuchać „Kapeli znad Baryczy”, „Kapeli Zdzisława Wapińskiego” oraz „Kapeli Staśka Wielanka”. Na powiatowo- gminnych dożynkach wystąpi również kabaret KaŁaMasz. – Dla tych którzy nie kojarzą nazwy kabaretu są to panowie z ławeczki z serialu Ranczo – mówi wójt gminy. Następnie o godz. 20 na scenie pojawi się zespół PLAYBOS a po nim Zenek Martyniuk i Akcent. Dożynki zakończy pokaz pirotechniczny o godz. 22.

Dożynki powiatowo-gminne już w najbliższą niedziele (18 września) w miejscowości Klatka Królewska na placu szkolnym przy PSP im. H. Sienkiewicza.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy