Wystartowało Kameralne Lato 2014

Wystartowało Kameralne Lato 2014
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

 

7. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe Kameralne Lato rozpoczęły się punktualnie o godz. 12 pod siedzibą mazowieckiej policji. Stamtąd barwna parada filmowa ruszyła w kierunku fontann przy ulicy Żeromskiego. Tam też rozpoczął się Kameralny Piknik Filmowy. Chętni mogli m.in. podziwiać zabytkowe auta, w tym polskie marki popularne wiele lat temu.

Podczas kolejnych dni festiwalu będą odbywały się liczne warsztaty, ćwiczenia i wykłady dla młodych artystów. Okazuje się, że radomskie Kameralne Lato z roku na rok przyciąga coraz więcej miłośników kina i to z całej Polski. 


- To z pewnością jedna z najważniejszych tego typu imprez w naszym kraju. Zawsze uważaliśmy, że tak duże miasto jak Radom zasługuje na porządny festiwal filmowy. Biorą w nim udział radomianie, ale nie tylko. W tym roku przyjechali do nas młodzi twórcy z Gdańska i Opola - powiedziała Anna Wróblewska, dyrektor festiwalu.

- Bardzo się cieszę, że ta impreza co roku odbywa się właśnie w Radomiu. To dla nas fantastyczna promocja. Dzięki temu festiwalowi mamy szansę pokazać, że w naszym mieście żyje mnóstwo młodych i zdolnych ludzi, otwartych na świat - dodał prezydent Andrzej Kosztowniak.

Warto wspomnieć o tym, że od niedzieli na fontannach będą odbywały się pokazy filmowe. Jako pierwszy widzowie będą mogli obejrzeć obraz Jacka Bromskiego „Bilet na Księżyc”. W kolejne dni festiwalu zostanie pokazany film Jana Kidawy-Błońskiego „W ukryciu” i „Piłkarski poker” Janusza Zaorskiego.

Już w najbliższą środę, w "Czytelni kawy" zostanie przeprowadzony konkurs kina niezależnego dla amatorów. Natomiast czwartek i piątek to pokazy filmów z konkursu głównego. Dzieła filmowe oceni jury, któremu będzie przewodniczył Janusz Zaorski, scenarzysta, reżyser, producent filmowy. W kapitule konkursu znaleźli się także m.in. aktorka Anna Mucha, Anna Wydra - producent i kierownik produkcji wielu nagradzanych filmów fabularnych i dokumentalnych oraz aktor Lesław Żurek.


MS/fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy