W lipcu ruszy "Kameralne Lato"

W lipcu ruszy
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


Festiwal "Kameralne Lato” na dobre zadomowił się już w Radomiu. W tym roku będzie to siódma edycja tego projektu filmowego dla młodych twórców. Jest to jedna z największych cyklicznych imprez filmowych w kraju, na której prezentowane są polskie filmy, w tym krótkometrażowe. Od początku festiwalu jego częścią integralną są warsztaty filmowe, w czasie których młodzi twórcy pod okiem znanych aktorów, reżyserów, operatorów przechodzą pełną drogę realizacji filmów: od scenariusza, przez montaż, aż do uroczystej prezentacji filmu fabularnego.

Podobnie, jak w roku ubiegłym współorganizatorem festiwalu jest Komenda Wojewódzka Policji zs. w Radomiu. Mazowieccy policjanci będą służyć pomocą młodym filmowcom w czasie trwania całego festiwalu.

Nowością tegorocznego festiwalu będzie konkurs na spot promujący działania służby prewencyjnej Mazowieckiej Policji, który w komunikatywny i niekonwencjonalny sposób popularyzowałby pracę policjantek i policjantów podczas wykonywania codziennych zadań.

Dodajmy, że do Konkursu Głównego Festiwalu można zgłaszać krótkometrażowe filmy fabularne (do 40 minut) wyprodukowane przez zawodowych twórców filmowych lub studentów i absolwentów szkół artystycznych. Filmy wybrane w wyniku selekcji powalczą o Nagrodę Główną - ZŁOTEGO ŁUCZNIKA.

Nowa sekcja festiwalowa - Konkursu Filmów Niezależnych - przeznaczona jest dla wszystkich filmowców tworzących poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej.

Z kolei celem Konkursu Filmów Odrzutowych HYDE PARK jest promocja początkujących filmowców amatorów oraz prezentacja filmów krótkometrażowych, które nie mieszczą się w standardowej klasyfikacji gatunkowej.

Filmy do udziału w każdym z trzech konkursów (wraz z dokładnie wypełnionym formularzem zgłoszeniowym) można przesyłać do dnia 19 maja 2014 r. na adres: Stowarzyszenie FILMFORUM
INQBATOR Edukacji Kulturalnej, ul. Dolnośląska 3 (III piętro), 01-736 Warszawa z dopiskiem "KAMERALNE LATO 2014"

W programie festiwalu znajdą się także - jak co roku - otwarte warsztaty filmowe dla młodzieży, pokazy plenerowe, spotkania ze specjalistami z poszczególnych dziedzin filmowych, wystawy oraz sekcja dziecięca, prezentująca klasykę polskiej animacji.

Ambasadorką "Kameralnego Lata" jest aktorka Anna Mucha. Przewodniczącym Konkursu Głównego będzie znany reżyser - Janusz Zaorski. Tegoroczny festiwal potrwa od 6 do 12 lipca.


źródło: KWP zs. w Radomiu

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy