W Heliosie uroczysta premiera "Powstania Warszawskiego"!

W Heliosie uroczysta premiera
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
 
„Powstanie Warszawskie” to pierwszy na świecie dramat wojenny non-fiction zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych, opowiadający o tytułowym wydarzeniu poprzez historię dwóch młodych reporterów, świadków powstańczych walk. Film wykorzystuje autentyczne kroniki filmowe z sierpnia 1944 roku. Posiłkując się nowoczesną technologią koloryzacji i rekonstrukcji materiałów audiowizualnych oraz zapraszając do współpracy grupę znamienitych twórców, jego autorzy zrealizowali projekt, który nie ma odpowiednika w skali światowej.

6 godzin oryginalnych kronik z Powstania Warszawskiego; 7 miesięcy pracy; zespół konsultantów ds. militariów, ubioru, architektury, również urbanistów, varsavianistów i historyków; 1000 godzin konsultacji kolorystycznych; 1200 ujęć; 1440 godzin koloryzacji i rekonstrukcji; 112.000 wybranych klatek; 648.000 minut rekonstrukcji; 22.971.520 megabajtów danych – to tylko niektóre liczby pozwalające uświadomić sobie, choćby częściowo, ogromny nakład pracy i środków włożonych w realizację projektu „Powstanie Warszawskie”. Efektem jest 85 minut odbudowanego, pokolorowanego, ściskającego za gardło filmu, który ukazuje Powstanie Warszawskie z niespotykanym dotąd realizmem.

Przed uroczystą premierową projekcją "Powstania Warszawskiego" w Radomiu Krzysztof Szewczyk z Bractwa Kurkowego wprowadzi widzów w realia powstańczych walk i decyzji o jego wybuchu oraz przedstawi kulisy realizacji filmu. Pokazowi premierowemu towarzyszyć będzie koncert pieśni powstańczych i walczącej Warszawy, w wykonaniu znakomitej sopranistki Katarzyny Bochyńskiej - Wojdył i instrumentalisty Karola Sionka. Widzowie usłyszą wykonania m.in. utworów: "Gdzie są kwiaty z tamtych lat?", "Sanitariuszka Małgorzatka", Warszawskie dzieci" i "Marsz Żoliborza".  Zapraszamy widzów zarówno dojrzałego pokolenia, ale przede wszystkim młodzież, nie tylko na ten premierowy pokaz, ale również w kolejnych dniach, aby przeżyć niezwykłą opowieść, ukazującą jeden z najpiękniejszych i bohaterskich, a zarazem tragicznych momentów naszej historii i dumy narodowej.

Źródło: Helios Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy