W Heliosie nie będzie Elektryzującego Maratonu Filmowego!

W Heliosie nie będzie Elektryzującego Maratonu Filmowego!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia", które jest organizatorem Elektryzujących Maratonów Filmowych, zakończyło współpracę z kinem Helios. Od grudnia maratony będą gościć w Multikinie. 

19 listopada odbyły się ostatnie projekcje EMF w kinie przy ul. Prażmowskiego.

- Współpracę z pracownikami kina Helios bardzo sobie cenię. Jednak podjęliśmy decyzję o jej zakończeniu z kilku powodów. Główną przyczyną jest ekonomia. Musimy liczyć każdy grosz. Poza tym lokalizacja Multikina w centrum Radomia jest dla nas i dla naszych widzów dogodniejsza - mówi Leszek Sikora z MCSW "Elektrownia". - Współpracę z Multikinem zaczynamy od grudnia. Potrwa ona do momentu, kiedy nasza remontowana siedziba przy ul. Traugutta zostanie otwarta. Do Multikina zapraszamy też na festiwal "Koksownik", który odbędzie się w dniach 10-13 grudnia.

Andrzej Ciesielski, jeden z kierowników kina Helios, również dobrze ocenia współpracę z MCSW "Elektrownia". Teraz jednak proponuje własną alternatywę dla miłośników kina z najwyższej półki.

- Od 13 grudnia ruszamy z Kinem Konesera. Będziemy pokazywać filmy europejskie, artystyczne, repertuarowe. Chcemy, by seanse odbywały się co dwa tygodnie w czwartki. Być może na pierwsze spotkanie Kina Konesera przyjedzie do nas znany krytyk filmowy - mówi Andrzej Ciesielski. 

Więcej na temat nowej kinowej propozycji Heliosa już niebawem.

Karolina Sierka

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy