"Przed północą" w Kinie Konesera

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

"Przed północą"
reż.: Richard Linklater, wyst. Julie Delpy, Ethan Hawke, prod. USA 2013, czas 108 min.

Opis filmu
Ostatnia część trylogii z cyklu PRZED WSCHODEM SŁOŃCA i PRZED ZACHODEM SŁOŃCA z Julie Delpy i Ethanem Hawake’em w rolach głównych. Po raz pierwszy spotkali się "Przed wschodem słońca" w pociągu do Wiednia. Dziewięć lat później wpadli na siebie w Paryżu "Przed zachodem słońca". Jesse (Ethan Hawke) i Celine(Julie Delpy) są ze sobą już siedem lat. Co się wydarzy w ich związku na wakacjach w słonecznej Grecji? Ta dwójka z pewnością nie będzie się ze sobą nudzić. Błyskotliwe rozmowy, cięte riposty, sarkastyczny humor i emocje jeszcze bardziej intensywne niż wcześniej – tego lata on i ona poznają się na nowo.O produkcji
Na finał trylogii romantycznej z Julie Delpy i Ethanem Hawke’em w rolach głównych czekaliśmy osiemnaście lat. Reżyser i scenarzysta Richard Linklater pozwolił dorastać Jessemu i Celine razem z widzami. Każdą z części serii realizował po dziewięcioletniej przerwie. W dobrym związku im dalej, tym ciekawiej, dlatego twórca filmu PRZED PÓŁNOCĄ rzuca nas na „głęboką wodę”, w sam środek skrzącej się, intensywnej relacji między kobietą i mężczyzną, która trwa od wielu lat.
„Nadal rozmawiają i nadal się ze sobą świetnie bawią” – mówi reżyser Richard Linklater o bohaterach. - „Tym razem pokazaliśmy brutalną prawdę o długich związkach. Ta dwójka ma już romantyczne uniesienia za sobą. Przyszedł czas na prawdziwe życie. Jest zupełnie inaczej niż, kiedy mieli po dwadzieścia, trzydzieści lat, ale jedno jest pewne – pomiędzy Jessem i Celine wciąż iskrzy”. Postacie Jessego i Celine stworzył wyjątkowy zespół. Richard Linklater razem z Kim Krizan napisali częściowo autobiograficzny scenariusz. Julie Delpy i Ethan Hawke współpracowali przy tworzeniu ostatecznej wersji. Charakterologiczna złożoność postaci i wiarygodność dialogów jest efektem wkładu obojga aktorów.

„Trochę jakbyśmy komponowali razem” – twierdzi Hawke. – „jesteśmy jak nieduży zespół muzyczny, w którym Julie i ja gramy na instrumentach, a Rick jest frontmanem”.
Czy spodziewali się, że konsekwencją ich pierwszej niezależnej produkcji będzie ciąg dalszy tej, coraz bardziej skomplikowanej, historii życia dwojga ludzi? „Oczywiście, że nie. Nie da się zaplanować czegoś takiego” – twierdzi Linklater. – „W procesie twórczym nigdy nie wiesz, co się wydarzy pomiędzy ludźmi na planie. Nasz pierwszy wspólny film był fantastyczną, ale niedokończoną przygodą. Dzieliliśmy potem silne przekonanie, że nasza trójka ma jeszcze wiele do opowiedzenia o naszych bohaterach.”

„Wątpię, aby ktokolwiek mógł to przewidzieć” – zgadza się Hawke. – „Kiedy skończyliśmy pierwszy film, wiedziałem, że chcę jeszcze z nimi współpracować. W jakiś sposób udało nam się to trzy razy z rzędu. Za każdym razem, gdy się nad tym zastanawiam, nie potrafię jednoznacznie określić, jak to się stało. Myślę, że powrót po latach do wspólnej pracy, byłby niemożliwy, gdyby nie olbrzymi entuzjazm, jaki towarzyszył nam od początku.”

Źródło: Kino Helios

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy