KDF w sierpniu

KDF w sierpniu
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Po lipcowej przerwie Resursa zaprasza na dobre kino. Najbliższy seans już 1 sierpnia.

Seanse w ramach spotkań Klubu Dobrego Filmu odbywają się w każdą środę o godz. 12 i 18 w siedzibie Resursy Obywatelskiej. Oto rozkład jazdy na sierpień. Bilety do nabycia w Resursie codziennie do godz. 14.30. Można je również kupić tuz przed seansem. Koszt - 12 zł, karnet na 5 dowolnych projekcji - 45 zł .


1 VIII, godz. 18.00 „Jiro śni o sushi”, reż. David Gelb, Japonia/USA 2011 (83 min.)


Świetny dokument z muzyką Philipa Glassa o 85-letnim Jiro Ono, jednym z najsłynniejszych mistrzów sushi na świecie. Bohater całe swoje życie poświęcił doskonaleniu swojej profesji. Od ponad 40 lat prowadzi w Tokio sławną restaurację „Sukyabashi”.

Arcyciekawy film o pasji, ambicji i dążeniu do perfekcji, nie stroniący jednakże od pytań o cenę takiego sposobu na życie i jego wpływ na najbliższych.

8 VIII, godz. 18.00 „Projekt Nim”, reż. James Marsh, USA/Wlk. Brytania 2011 (93 min.)


W listopadzie 1973 roku, w klatce ośrodka badawczego ssaków naczelnych w Oklahomie, rodzi się mały szympans. Kilka dni później dziecko zostaje odebrane matce. Szympans zostaje nazwany Nim i trafia do rąk psycholożki, która sama jest już matką trójki dzieci. W ten sposób wchodzi w życie tytułowy projekt – jeden z najbardziej radykalnych w historii eksperymentów...

Film dokumentalny twórcy oscarowego „Człowieka na linie”. Rekomendacja zbędna.

15 VIII – Święto - zapraszamy na Koniówkę! (seansu filmowego KDF nie ma)

22 VIII, godz. 18.00 „Wichrowe wzgórza”, reż. Andrea Arnold, Wielka Brytania 2011 (128 min.)


Kolejna (udana!) adaptacja klasycznej powieści Emily Brontë. Heathcliff, osierocony chłopiec, zostaje przygarnięty przez zamożną rodzinę. U niej dorasta i z czasem zakochuje się z wzajemnością w młodszej z przybranych sióstr – Catherine.

Nowe odczytanie tekstu Brontë z pewnością znajdzie swoich zwolenników.

29 VIII godz. 18.00 „Nietykalni”, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, Francja 2011 (112 min.)


Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany wskutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni...

Rewelacyjna komedia i rewelacyjny dramat w jednym. Dla kinomanów – lektura obowiązkowa.


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

#WieszPierwszy

Najczęściej czytane

Ostatnio komentowane

Trasa N-S. Złożona oferta jest za droga

~ Jaki ten PiS jest niedobry,jaki kaczy! 1-Przyznał na dziecko 500 złotych przez co zlikwidował w 80% biedę w Polsce. 2-Przywrócił wiek emerytalny dla kobiet od 60 lat dla mężczyzn od 65 lat. 3-Podniósł płacę minimalną do kwoty 2100 złotych. 4-Podniósł minimalną stawkę godzinową do kwoty 13 zł. 50 gr. 5-Podniósł emeryturę minimalną do kwoty 1000 złotych. 6-Praktycznie zlikwidował bezrobocie,które obecnie jest na poziomie około 6,5% 7-Przyznał też darmowe leki dla seniorów w pewnym wieku. 8-Buduje mieszkania dla obywateli z bonifikatą w systemie „mieszkanie plus” 9-Od stycznia 2018 r. kwota wolna od podatku 8 tys. złotych-nie dla każdego. 10-Przytrzasnął paragrafami lepkie łapki oszustom od Vat-u przez co budżet Polski zyskał około 30 miliardów złotych. a)Mafii paliwowej. b)Mafii tytoniowej i papierosowej. c)Mafii alkoholowej. 11-Rozpędził gospodarkę aż do wrzenia! a)Teraz zapewne znany schładzacz koniunktury czeka w blokach startowych z pełną konewką wody. Zreformował: I-Wymiar Sprawiedliwości,którego domagali się wyborcy w 80% według sondaży. II-Zamierza wszcząć postępowanie roszczeniowe w sprawie reparacji wojennych wobec naszego Zachodniego sąsiada jak i mam nadzieję sąsiada Wschodniego. III-Chce przyznać 500+ emerytom. Ja już nie mogę biorę szturmówkę Unijną i maszeruję na Nowogrodzką. Czy panie ubrane na czarno z parasolką oraz organizacja na trzy duże litery mnie wesprą ?

Polecamy