Kameralne Lato rusza pełną parą (PLAN)

Kameralne Lato rusza pełną parą (PLAN)
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ


W poniedziałek (7 lipca) w kawiarni „Na fontannach” organizatorzy zaprosili wszystkich do udziału imprezach 7. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych „Kameralne Lato”.

- W niedzielę wystartowaliśmy z przytupem, parada zabytkowych aut przyciągnęła tłumy. Jak widać, nasza impreza nie jest już taka kameralna, jak wskazuje jej nazwa. To bardzo nas cieszy – powiedział Marek Świszcz, zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, współorganizator festiwalu.

- Cieszymy się, że tak wiele osób przyłączyło się do organizacji tegorocznego festiwalu. To dodaje nam skrzydeł i pokazuje, że warto. Wszystkim, którzy nas wspierają chcemy bardzo serdecznie podziękować – powiedziała Anna Wróblewska, dyrektorka festiwalu. - Zaplanowaliśmy bardzo wiele atrakcji na które chcemy zaprosić wszystkich chętnych.


WARSZTATY, WYKŁADY I... KASKADERZY

    Tradycyjnie uczestnicy warsztatów przygotują filmy, które będą służyły mazowieckiej policji w działaniach profilaktycznych. Niektóre sceny z udziałem kaskaderów i jednostek specjalnych KWP będą kręcone we wtorek (8 lipca) w godzinach 17.30 – 21 na deptaku przed fontannami.

    - Grupa z którą mam przyjemność współpracować to wspaniali młodzi ludzie pełni pasji. Rozpiętość wiekowa jest zaskakująca, najmłodszy uczestnik ma 14 lat, a najstarsza 23 – powiedziała Barbara Białowąs, reżyserka i scenarzystka, opiekunka grupy warsztatowej.

    - Najważniejsze, aby uczestnicy tych spotkań wynieśli z nich coś na przyszłość i jak najwięcej nauczyli się podczas współpracy. Każdy z uczestników ma swój pomysł na realizację przedsięwzięcia, dlatego należy znaleźć dobry kompromis – dodał Rafael Lewandowski, opiekun drugiej grupy warsztatowej.

    Oprócz pokazów i konkursów filmów, które będą odbywały się w najbliższych dniach, zaplanowano również spotkania i wykłady specjalistów z poszczególnych dziedzin filmowych. W środę o godz. 17.30 w Wyższej Szkole Handlowej przy ulicy Traugutta 61 wykład otwarty poprowadzi ambasadorka festiwalu Anna Mucha. W sobotę (12 lipca) od godz. 11.00 wykłady poprowadzą znany aktor Lesław Żurek i wybitny reżyser Janusz Zaorski – przewodniczący jury Konkursu Głównego.

Z kolei w czwartek (10 lipca) będzie okazja spotkania z Anną Wydrą, pochodzącą z Radomia, wielokrotnie nagradzaną producentką filmową. Jej film "Królik po berlińsku" znalazł się wśród pięciu filmów dokumentalnych kandydujących do Oscara 2010 w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy. To spotkanie odbędzie się w kinie Helios od godz. 15.00


DLA NAJMŁODSZYCH

Rysunkowi detektywi, animowane zagadki, a także film kręcony kilkadziesiąt kilometrów od Radomia – to tylko niektóre z atrakcji dla dzieci i młodzieży podczas Kameralnego Lata.

W czwartek (10 lipca) od godz. 11 w kinie Helios będą pokazywane filmy o detektywach, dochodzeniach, poszukiwaniu sprawców oraz pracy policjantów. Oczywiście na wesoło. W programie m.in.: „Porwanie Baltazara Gąbki”, „Reksio Detektyw” oraz bajki z serii „Proszę słonia”, „Bolek i Lolek”, „Na tropie”.

W piątek (11 lipca) specjalnie dla radomskiej publiczności producenci ze studia Anima-Pol przygotowali pokaz nowego filmu „Gabriel” Mikołaja Haremskiego. Warto zobaczyć ten piękny film choćby ze względu na urokliwe plenery województwa świętokrzyskiego. Film kręcony był ni m.in. w Chęcinach, Krzyżtoporze, Kielcach i Sandomierzu.

    - W zeszłym roku po raz pierwszy zorganizowaliśmy sekcję Kameralne Lato Dzieciom. Sale były pełne, a dzieciaki zachwycone - powiedziała Anna Wróblewska. - Uważam, że każdy dobry festiwal powinien mieć swoją sekcję dla młodej widowni. To przyszli widzowie naszego festiwalu, a edukacja audiowizualna we współczesnym świecie powinna się zaczynać od najmłodszych lat. Żyjemy przecież w świecie obrazów i dźwięków – dodała.

Wstęp na projekcje jest bezpłatny, w miarę wolnych miejsc. Po każdej z projekcji dziecięcych z widownią spotkają się policjantki z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Radomiu. Wprowadzają dzieci w zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa, pracy policji i detektywów.

PROJEKCJE PRZY FONTANNACH

W ramach imprez towarzyszących Kameralnego Lata 2014 odbędą się projekcie plenerowe na fontannach. We wtorek (8 lipca) zobaczymy „W ukryciu”, w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego - przypomnijmy, że sceny do tej produkcji były kręcone w naszym mieście. W piątek (11 lipca)  na fontannach wyświetlony zostanie „Piłkarski poker” Janusza Zaoorskiego. Seanse rozpoczną się o godz. 22.15.

Szczegółowy program na stronie www.kameralnelato.pl i TUTAJ

Aleksandra Jabłonka/ fot. Szymon Wykrota

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy