"Jesteś Bogiem" - historia Paktofoniki

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ
Najbardziej oczekiwana premiera roku już niebawem! "Jesteś Bogiem", film ukazujący historię znanej grupy hip-hopowej Paktofonika, w kinach od 21 września.

Reżyserem "Jesteś Bogiem" jest Leszek Dawid, człowiek od niebanalnych i kontrowersyjnych filmów. Ma już na swoim koncie takie hity, jak: Ki", "W drodze" czy "Bar dla Victorii". Zdobył kilkanaście nagród na festiwalach w kraju i za granicą.Aktorska obsada: Marcin Kowalczyk jako Magik,
Sebastian Salbert jako Rahim (Dawid Ogrodnik) i Wojciech Alszer jako Fokus (Tomasz Schuchardt), rewelacyjna muzyka Paktofoniki, niebywałe zdjęcia Bogucic i Mikołowa na Śląsku autorstwa Radka Ładczuka oraz interesujący scenariusz Maćka Pisuka to mocne strony tego filmu.

"Jesteś Bogiem" ukazuje historię trzech muzyków, hip-hopowców, którzy zapragnęli wypłynąć na szerokie wody show biznesu. Jednak żaden z nich nie wiedział, z jakim poświęceniem się to wiąże. Nie mniej jednak stali się głosem młodych Polaków. Paktofonika powstała w 1998 roku, a jej nazwę, oznaczającą "pakt zawiązany przy brzmieniu głośnika", wymyślili Magik i Rahim. Ich płyty: "Kinematografia, "Jestem Bogiem" oraz "Archiwum kinematografii" stały się muzycznymi bestsellerami. Rok od wydania "Kinematografii", Magik popełnił samobójstwo. Nad ranem wyskoczył z okna ze swojego mieszkania. Zostawił żonę i dziecko. Ta wiadomość wstrząsnęła fanami Paktofoniki.

Bilety już w sprzedaży.


red. K. S.

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy