Jest już gotowy reportaż o Piotrówce!

Jest już gotowy reportaż o Piotrówce!
Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ

Dobiegła końca produkcja dwudziestominutowego reportażu o radomskim Grodzisku Piotrówka. Zobaczcie ten film!


Reportaż opowiada o pracach archeologicznych prowadzonych na tym ważnym dla Radomia miejscu oraz prezentuje dotychczasową wiedzę na temat średniowiecznej historii miasta. Jest to również podsumowanie 5-letniej obecności archeologów z Polskiej Akademii Nauk na radomskim grodzie. Reportaż nagrany został z myślą o jego szerokiej dystrybucji za pośrednictwem internetu, a także jako materiał pomocniczy w szkołach. Film dostępny jest na youtube. Jego realizatorem jest jedno z najlepszych polskich studiów filmowych "Timecode". Ekipa ta jest producentem również trzech krótkich filmów promocyjnych, które na zlecenie Urzędu Miejskiego były od września emitowane na kanałach Discovery Channel i Discovery Science w ramach  telewizyjnej kampanii wizerunkowej Radomia. Filmy te nakręcono na radomskim lotnisku wojskowym, Grodzisku Piotrówka – gdzie odbywały się prace archeologiczne oraz w Centrum Metrologii im. Zdzisława Rauszera przy firmie RadWag.

Każdy z filmów to opowieść o życiu jego bohatera, związanego z naszym miastem, jego pracy i samorealizacji. Taka konwencja, wpisująca się również w charakterystykę programową stacji Discovery, ma na celu zaciekawienie widza wspomnianą opowieścią i tym samym Radomiem. Warto podkreślić, że filmy kładą nacisk na wizerunek miasta, który oparty jest na technice i precyzji. Wysokie kompetencje i pasje bohaterów filmów, którzy są niewątpliwie specjalistami w dziedzinach, którymi się zajmują, potwierdzają przymioty naszego miasta. Te z kolei są potwierdzeniem dla promowanego w ostatnich latach wizerunku Radomia i kompetencji jego mieszkańców.

- Koszt produkcji reportażu i trzech filmów przeznaczonych do emisji na Discovery wyniósł 153 tys. 750 zł brutto - informuje Ryszarda  Kitowska z Zespołu Informacji Prasowej i Publicznej Kancelariai Prezydenta UM w Radomiu.

Zdjęcia z plany filmowego:

[gallery id=648]

Źródło: UM Radom

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

Polecamy